19 Ocak 2019, Cumartesi

> Serkan Bayar > Orman'ın görüp de bizim göremediğimiz!
Serkan Bayar

Orman'ın görüp de bizim göremediğimiz!

28 Şubat 2018 20:18

Şenol Güneş, Fikret Orman’a rağmen başarılı oluyor… kendisini scout sanan gece gündüz maç izleyip, orada burada oyuncu arayan Beşiktaş Başkanı’nın siyah-beyazlı kulübe son transferi Jeremain Lens oldu...


Şenol Güneş, Fikret Orman’a rağmen başarılı oluyor… kendisini scout sanan gece gündüz maç izleyip, orada burada oyuncu arayan Beşiktaş Başkanı’nın siyah-beyazlı kulübe son transferi Jeremain Lens oldu.

Sezon başında 30 yaşında olan ve 1.5 milyon Euro kiralama bedeli verilen Lens’in bonservisi 4 milyon 89 bin Euro ödenerek alındı. 31 yaşındaki Lens’e ayrıca önümüzdeki 4 sezonda 8 milyon 300 bin Euro daha garanti para ödenecek. Yani 35 yaşına gelip emekli olduğunda Lens, Beşiktaş’ın 39 milyon TL’sini alıp Hollanda’ya dönecek!

Lens, Beşiktaş formasıyla ne yaptı da, kendisinin bonservisi alındı?..

Şampiyonlar Ligi, Süper Lig ve Türkiye Kupası’nda 20 maçta 637 dakika oynadı. 3’ü kupada 1’i ligde 4 gol attı. Hiç asist yapamadı. Süper Lig’de hiç 90 dakika sahada kalmadı, Şampiyonlar Ligi’nde ise üst turun garantilendiği Leipzig maçının tamamında sahada kaldı!

Peki neden Fikret Orman, Lens gibi Beşiktaş için sıradan bir oyuncu için 12 milyon 389 bin Euro’luk külfetin altına girdi?

1- Yoksa iddia edildiği gibi Lens’in sözleşmesinde vazgeçme tazminat olarak anlaşılan bedelin yüzde 75’i yer alıyor?

2- Yoksa iddia edildiği gibi Sunderland’le yapılan anlaşma kiralık değil, satın alma anlaşması mıydı?

3- Yoksa iddia edildiği gibi Sunderland’le yapılan kiralama anlaşması sadece FFP’nin arkasından dolanmak için yapılan bir kurgu muydu?

4- Yoksa iddia edildiği gibi Sunderland ile yapılan anlaşma gereği Lens için ödenmesi gereken meblağ zaten menajerinin hesabına yatırılmış mıydı? Bugüne kadar aldığı faiz sayesinde Lens’in menajerine başka ödeme yapılmayacak mı?

5- Yoksa İngiltere’de 3’üncü ligde düşmeyi neredeyse garantileyen bir takımın istemediği bir oyuncu için 4 milyon 89 bin Euro’nun ödenmesinin arkasında kimsenin akıl bile edemediği başka bir neden mi var?

6- Yoksa Lens’te Şenol Güneş ve Türk futbolseverinin göremediği ama Başkan Fikret Orman’ın gördüğü ve Beşiktaş’ın 12 milyon 389 bin Euro’sunu verdirmesine neden olan başka bir neden mi var?