18 Temmuz 2018, Çarşamba

> Mehmet Eyüp Yardımcı > Naftalin kokulu sevdalar
Mehmet Eyüp Yardımcı

Naftalin kokulu sevdalar

07 Ağustos 2017 20:26

Hayatımızın belli bir zamanını işgal etmiş nice sevdaları, güveler yemesin diye naftalin kokulu sandıklarda saklarız tavan arasında ve ara ara çıkarıp o sevdalara bakarız, birkaç gözyaşı eşliğinde.


Hayatımızın belli bir zamanını işgal etmiş nice sevdaları, güveler yemesin diye naftalin kokulu sandıklarda saklarız tavan arasında ve ara ara çıkarıp o sevdalara bakarız, birkaç gözyaşı eşliğinde.

Pek bir zaman önce tavan arasındaki naftalin kokulu ortamlara bıraktığımız futbol sevdamızı, her sezon öncesinde içimizdeki acabayla artık çıkarıp, doya doya yaşayalım diye ellerimiz ve yüreğimiz telaşlı uzandı yine naftalinlerin arasındaki futbol sevdamıza.

Ama dün gece gördük ki, her şey boşuna ve koşar adım bir başka tarafa düşüyoruz.

TFF tarafından yapılan organizasyonda bayrağımız ve Samsunspor renkleriyle bezenmiş balonlar uçuşuverdi yeniden yapılan 19 Mayıs Stadı’nın bağrından ve o mavi gözlü dev, bir ülkeyi kurtuluşa götüren o yolculuğun heyecanını içindeki 19 Mayıs vatan, millet sevdasıyla yaşıyordu gökyüzünden seyrederken.

İçeriye alınmayan mavi gözlü devin adının yazılı olduğu pankart, sahanın orta yerindeki bozuk zemine düşmüş bıçağın gölgesinde kaldı ve o zemin maçın bitimiyle büyük bir felaketin sebebi olacak şekilde kendine taraftar diyenlerin bi’tarafsal duygularını taşıdıkları bedenleri tarafından dolduruldu.

Milyon Euro versen de adının önüne yıldız kelimesini eklediğin futbolcular, tecrübeli teknik adamlar getirsen de maalesef gördük ki tamamen para ile oluşturduğun bu sahte futbol dünyası içinde kültür olmayınca bir işe yaramıyor.

Bırakın sevdamız naftalin kokmaya devam etsin, en azından güveler yemez.

Bütün yaşananların ve yaşanacak olanların tek sorumlusu, adı özerk kendi bağımlı olan TFF ile futbol bir yere gitmez.

TFF tüm birimleriyle derhal istifa etmelidir.

Her sezon verdiğiniz zarar katlanarak büyüyor, ellerinizle büyüttüğünüz spor, futbol kılığına bürünmüş bu canavar hepimizi bölerek yemenin eşiğinde.

Külahınızı önünüze koyup düşünün diyeceğim ama sizde o külahta yok.

Tükeniyoruz, tükettiriyorsunuz...