20 Ocak 2019, Pazar

> Serkan Bayar > Muharrem Usta’ya izin verilmemeli
Serkan Bayar

Muharrem Usta’ya izin verilmemeli

09 Mart 2018 12:36

Trabzon’un insanı iyidir hoştur ama kendisinden nefret eder… kendi içinden çıkanı küçük görür. Kendi çocuğuna sahip çıkmaz.


Trabzon’da yaşayan bir başkan seçemez. Beceremez. Uzaktan kumandayla şehrinin takımın yönetmeye talip olan adama oy verir. Akçay’ın kuyruğuna teneke bağlar, Yanal’ı kurtarıcı sanır. Sosa’ya sahip çıkar Yusuf’a küfür eder. Castillo’yu futbolcu sanır Abdülkadir için “cüce bundan birşey olmaz” der…

Der de ne olur! Hacıosmanoğlu gider, Muharrem Usta gelir. Nevzat Aydın gelir, Yiğit Alp gelir. Uzaktan kumandayla yönetim devam eder.  Sonra  kaybeden yine Trabzonspor olur.
Aslında bilinen ama itiraf edilemeyen o hazin son…

1 Ağustos 2016’da tüm basın Muharrem Usta’yı yalarken ben, “Muharrem Usta bu işi beceremedi” diye yazıdım. “Zorda olan kulüp yine borca sokuldu. Hem eksik kapatılamadı, hem de eldeki oyunculardan iyisi değil, kötüsü transfer edildi…" diye iddia ettim.

1 Ekim 2016’da ise “Suk, Castillo, Sheidayev, Durica, Bero ve Onazi'yi kimin aldığını, neden aldığını, hangi parametrelere bakarak aldığını sorarım. Nevzat Aydın'a sorarım. Janko'yu Trabzonspor'a aldıran Aydın’a…” diye yazdım.

29 Kasım 2016’da da “Allah aşkına Trabzonspor'a oyuncu almayın!” diye yalvardım. Yazımı da, “Trabzonspor’un transfere değil, birliğe ihtiyacı var. Lidere, öndere, yöneticiye, paraların zamanında alınmasına, oyuncuların iyi antrene edilmesine, karizmaya, psikoloğa ihtiyacı var. Usta ve yönetimi yine diğer yönetimlerin yaptığı gibi transferle sıkıntıyı çözmeye çalışırsa borç sarmalı daha da büyür” dedim.

16 Ekim 2017’de ise “29 Kasım 2016'dan belliydi bu bitiş”li yazıma atıfta bulundum, “Trabzonspor elden gitti, gidiyor. Farkına varın. Türk futbolunu İstanbul dışına taşıyan güzellik elden gidiyor. Bordo ve mavi elden gidiyor” diye bas bas bağırdım.

Bağırdım da ne oldu! Yalakası çok olan Muharrem Usta’nın üzerine çamur bile sıçramadı. Benim sesim kısıldı.

… ve geldik 9 Mart 2018’e…

Paraşütle gökten Trabzonspor’un başına düşen Muharrem Usta, kongre kararı aldı…. ne kolay değil mi; batır, bitir, sömür, üzerine bir de reklamını yap. Sonra “ne yapalım olmadı” de al tasını tarağını (pardon İstanbul’da yaşıyordu zaten değil mi?..) vur kapıyı çık git.

Yok öyle yağma! Muharrem Usta bırakamaz. Bıraktırılmamalı. Nisan ayında yapılacak seçimde başkan olmaya zorlanmalı. Yaptıklarınıi temizlemesi için zorlanmalı. Trabzonspor’da yaptıklarının hesabını vermeli.

Sonra Aralık kongresinde nereye gidiyorsa gitmeli!