19 Ocak 2019, Cumartesi

> Mehmet Eyüp Yardımcı > Ligin efendisi
Mehmet Eyüp Yardımcı

Ligin efendisi

25 Şubat 2018 23:24

Beşiktaş ligin kendi adına geleceğini tayin edecek çok önemli bir maç oynadı, Vodafone Park’ta Fenerbahçe ile...


Beşiktaş ligin kendi adına geleceğini tayin edecek çok önemli bir maç oynadı, Vodafone Park’ta Fenerbahçe ile.

Bir tarafta söylediği ve doğrularıyla Şenol Güneş diğer tarafta ise her tarihte söylemleri değişen ve belli ki tecrübe denilen erdem yolculuğunda yolu uzun olan Aykut Kocaman.

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi sürecinde attığı başarılı adım sürecinde lige olan konsantrasyonu doğal olarak yön değiştirdi. Bu değişim ise aynı doğrultuda eleştirileride getirdi

Bir yanda eleştiriler diğer yanda Şenol Güneş ve talebeleri.

Beşiktaş, Fenerbahçe karşısında önemli eksiklikleriyle yer aldı.

Pepe, Talisca ve son anda Oğuzhan.

Şenol Güneş sahaya Tolgay ile çıktı ama erken gelen gol ile saha içindeki dizilişin maçı kendi adına değiştiremeyeceğini anlayınca genelde teknikdirektörlerin yaptığı oyuncu değişikliği yerine oyun içinde yer değişiklikleriyle maçın seyrini adım adım değiştirdi.

Babel’I santrafor bölgesine, Tosic’i sol beke, Adriano’yu sol öne, Medel’I geriye çekince, Tolgay’ın oyun içindeki özgürlüğü ön plana çıktı ve Beşiktaş adım adım Fenerbahçe’yi nefessiz bıraktı.

Beşiktaş etkisini arttırıken Love yerini Negredo’ya bırakınca sahada özellikle 49. Dakikada Vida’nın golüyle başlayan etkinlik dozu yükseldi.

Beşiktaş adına her şey olumlu gelişirken üç isme dikkat çekmek gerekir, Quaresma, Medel ve işin sadece gol atmakla anlamlanmadığını kanıtlayan Negredo.

Şenol Güneş teknikadamlık adına olumlu, etkin adımlar atarken Aykut Kocaman ise sınıfta kaldı. Aykut Kocaman’ın etkisizliği takımının sahada nefessiz kalmasına ve ligin bugüne kadar ki sürecinde şimdiye kadar olmadığı kadar çaresiz kalmasına sebeb oldu.

Sözün özü ligin efendisi dönüş yaptı, bu dönüş sürekliliğini devam ettirirse Beşiktaş adına beklenen olumlu sonucun olmaması için imkansızlık söz konusu değil.

Yorumlarınız için

mehmeteyupyardimci@gmail.com