21 Nisan 2018, Cumartesi

> Şevket Arslan > Kaybolan çocuklar...
Şevket Arslan

Kaybolan çocuklar...

16 Mayıs 2017 10:12

Yıllardır dilimizde tüy, Galatasaray'ın kasasında para bitti ama yanlış transfer politikaları bitmedi.


Her gelen yönetim, kulübe bayat balıkları pahalı pahalı getirdi ama "kendi balığını tutmayı" öğrenemedi.

Eskiden yönetimleri anlardık... taraftar ve basın baskısı nedeniyle yıldız isimleri alıp kendi koltuğunu sağlamlaştırmak ve popüler olmak için oyuncu alırlardı; bir şekilde anlaşılabilirdi.

Faruk Süren yönetimi bunun karşılığını da aldı, Cimbom Avrupa'da kupa kaldırdı. Bu kupanın maliyeti Galatasaray'a çok pahalıya oldu, ama olsun. Ortada hiç olmayan bir kupa vardı ve Süren hep saygıyla anıldı. Artık durum öyle değil.

Mesela Ünal Aysal... Drogba'dan Sneijder'e kimleri getirdi ama hiç de iyi anılmıyor. Yıldız transfer etmek artık yeterli değil. Bunu görün artık. "G.Saray'ın Çinlilere satılmanın" konuşulduğu bir ortamda Messi'yi alsanız ne yazar?

Bakın şu anda fırtınalar estiren U-17 milli takımında Galatasaray'ın 7 oyuncusu bulunuyor. Bu çocukların çoğu kaybolup gidecek.

Yok mudur dünyaya kendini ispat eden bu çocukların kaybolup gitmesine izin vermeyecek bir güç?

Yok mudur bu ülkede bu çocukları alıp çatır çatır oynatacak bir hoca?

Yok mudur bu çocukların kendilerini Süper Lig'e hazırlayacak bir sistem, alt yapı?

Yok mudur bunlara sahip çıkacak, taşın altına elini koyacak yürekli bir yönetici?

25 yıllık meslek hayatımda öğrendiğim tek bir şey varsa; o da bunu yapacak yönetimin arkasında taraftar sonuna kadar durur.

Alın bu çocukları koyun takıma... oynatın. Josue'yle, Sabri'yle, Rodrigues'le kaybedeceğinize bu çocuklarla kaybedin. Ya kazanırsanız? Kaybederseniz herkes der ki, "vay be helal olsun G.Saray'a... verdi o şansı o çocuklara. Ama olmadı. Demek ki daha pişmeleri lazım."

Peki ya bir de kazanırlarsa, ya kazanırlarsa... o zaman o çocukları oynatan hoca ile buna izin verecek yönetim için yapılacak methiyeleri düşünün. Hayal edin. İmanıma Türk futbolunu kurtaran isim olarak adınız tarihe altına harflerle yazılır.

Bugün eze eze yendiğimiz diğer ülke çocuklarının yedeklerinin, yedeklerinin yedeklerini yarın büyük paralarla almaya çalışıyorsak... ve yarın büyük paralarla almaya çalışacamız bu oyuncuları eze eze yenen bizim çocuklarımızın adları bile hatırlanmıyorsa... sorun bizdedir. 

Sizdedir!

Görün artık...En Son Dünyadan ve Avrupadan Futbol Haberleri