14 Aralık 2018, Cuma

> Ufuk Er > İstanbulluların kıyağı
Ufuk Er

İstanbulluların kıyağı

20 Şubat 2018 00:44

Geçtiğimiz hafta Galatasaray'ın liderlik koltuğunu ele geçirmesinden sonra bakalım bir daha indirebilecekler mi diye sormuştum. Fenerbahçe'nin Başakşehir'i yenmesiyle kazanılan liderlik Kasımpaşa mağlubiyetiyle yeniden Başakşehir'e altın tepside sunuldu.


Geçtiğimiz hafta Galatasaray'ın liderlik koltuğunu ele geçirmesinden sonra bakalım bir daha indirebilecekler mi diye sormuştum. Fenerbahçe'nin Başakşehir'i yenmesiyle kazanılan liderlik Kasımpaşa mağlubiyetiyle yeniden Başakşehir'e altın tepside sunuldu.

Süper ligde ki İstanbul takımları ama puan kayıplarıyla ama birbirini yenerek yine birbirlerine kıyak yapmaya devam ettiler.

Beşiktaş Konya da oynadığı futbolun karşılığını alamadı özellikle ilk yarı da kaçan inanılmaz fırsatlar ikinci yarı maçın zor geçeceğinin habercisiydi bir de Bayern demorolizesi hem Şenol hocayı hem de futbolcuları sarınca  panik telaş ne varsa çıktı ortaya ve yenen golle de puan kaybı kaçınılmaz oldu.

Kartal Konya'dan ağır yaralı Almanya ya doğru yol aldı İnşallah yaralarını sarıp döner ülkemize.

Fenerbahçe ise Alanya karşısında antrenman yaptı. Alanyaspor W.Love'u satıp teknik direktörlük görevine de Hikmet Karaman'ı getirince düşmenin en büyük favorisi oldu. Kanarya derbi öncesi hem Başakşehir galibiyetini taçlandırdı hem de moral motivasyonu tavana çekti.

Galatasaray ise başta da değindiğimiz gibi liderliği aldı ve devretti. Peki neden bu kadar çabuk oldu devir teslim töreni?

Bu maçı Recep Tayyip Erdoğan Stadyumun da canlı seyrettim. Galatasaray'lı futbolcuların idrak edemedikleri bir şeyi farkettim. Sadece lider olunmuştu daha şampiyonluk için bir sürü maç oynanacaktı lider olmakla şampiyon olmak arasında fark vardı ama maalesef Fatih Terim gibi bir tecrübeye rağmen sarı kırmızılı futbolcular bunu anlayamamışlar. Futbolun "f" si oynanmadı Kasımpaşa stadında Galatasaray adına Rodriguez'in çabası dışında böyle olunca da çok ama çok önemli bir puan dahi alınamadı.

Trabzonspor Başakşehir maçında ise İstanbul ekibi sadece 3 puan almakla kalmadı liderliği de yeniden ele geçirdi. Yine yeni yeniden lider Başakşehir. Yalnız Başakşehir'in bu liderliği ele geçirmesinde Burak Yılmaz'ın tıpkı forma numarası olan 17 yaşındaki acemi golcü havasında oluşunun etkisi çok fazlaydı. Burak'ın kaçırdığı goller Başakşehir'i lider yaptı.

Haftanın diğer karşılaşmalarında ise en dikkat çekici karşılaşma Sivas Osmanlı müsabakası oldu. İki takımdanda müthiş geri dönüşler seyrettik fakat yıldızı olan takım son gülen taraf oldu. Robinho oynadığı futbolla kendini Sivaslılara da kanıtladı.

-Haftanın takımı;  Kasımpaşa

-Haftanın golü ; Rodriguez (GS)

-Haftanın Kare As 'ı;

Robinho  (Sivas) Koita (Kasımpaşa) Adebayor (Başakşehir ) Guliano (FB)