17 Ocak 2019, Perşembe

> Mehmet Eyüp Yardımcı > Hüsnü aşk
Mehmet Eyüp Yardımcı

Hüsnü aşk

27 Aralık 2017 18:32

Fatih Terim dördüncü gelişinde ne değişecek? Bilmiyoruz ya kalıcı olacak ya da Süleyman Demirel gibi gidip, gidip gelecek ne de olsa görev kutsaldır.


İstanbul’a bambaşka hava katan,

İstanbul’a adeta hayat veren semtlerden biridir Galata.

Buram, buram hayat kokan ve binlerce kendine has hayatı bünyesinde barındıran Galata semti.

Kimler gelip, geçti buralardan ve kimler ne izler bıraktı göçüp giderken.

Bu iz bırakanlardan birisi de;

Esrarını mesneviden aldım

Çaldım beli miri malı çaldım…

Sözlerinin sahibi Hüsnü Aşk’ın yazarı, Galata Mevlevihanesi Postnişini Şeyh Galip’tir.

İşte o Galata’dan, Galata Mevlihanesi’nden yolumuz geçtiğinde Spor Toto Süper Lig’in ilk yarı son haftasına giriyorduk. Ligin üstü ve altı adeta Harman yerine dönmüş, soluklar enselerde hissediliyordu.

Kimin nerede, ne kadar puan bırakacağı daha bilinmezken belki de ilk yarının en nefes kesici filmi Galatasaray Kulübü’nde oynandı ve beklenen jön, surlardan sahneye atladı.

Gerçi dördüncü kez atlıyor ve her atlayışta ardından binlerce soru sorduruyordu, suçlu aranıyordu ama ortada tek bir suçlu var o da yönetim kadrosudur. Çünkü o surlardan atlayan jön sadece işini yapıyordu.
O gün basın toplantısında, yazılarımızı takip edenler bilir Fatih Terim bir soruyu cevaplarken haklılığımızı onaylıyordu.

Galatasaray UEFA Kupası’nı kazanırken Arsenal Arsene Wenger ile yola çıkmıştı ki hala o yola aynen devam ediyor, ülke sınırlarımız içinde şampiyonluk apoletlerini takmış takımlar teknik direktör kıyımına gidiyor, işin gerçeği yönetimler kutsal suyla yıkanıp günahsızlaşıyordu.

Fatih Terim dördüncü gelişinde ne değişecek? Bilmiyoruz ya kalıcı olacak ya da Süleyman Demirel gibi gidip, gidip gelecek ne de olsa görev kutsaldır.

Galatasaray bunu yaşarken Başakşehir, Trabzonspor ve Fenerbahçe sessiz ve derinden yol alırken son iki sezon şampiyonu, Şampiyonlar Ligi’nin yeni jönü Beşiktaş ise kendi kendine oluşturduğu dertler yumağına sarmalanıyordu.

Porto, Monaco, Leipzig gibi takımlarla üst düzey maçlar oynamak, lige fiziksel ve mental yorgunluk, bakış açısı değişikliği olarak yansıyacaktı ve yansıdı birde bazı futbolcuların performansıyla ortaya çıkan pazarlama mevzuu başkanın değişik tutumuyla takım içini farklı etkiledi.

Bugün ortaya çıkan tabloya bakarak birçok kişi şampiyonluğu kaçmış kuş olarak görebilir ama daha önümüzde onyedi hafta var, bu zaman sürecinde çok şeyler olur yeter ki! Siz inancınızı ve birlikteliğinizi kaybetmeyin.

Beşiktaş Bayern Münih ile Şampiyonlar Ligi ve Süper Lig’de oynadığı tüm maçlardan daha da üst düzey, zor bir maç oynayacak. Bu karşılaşmaların sonunda ilerisi için önemli bir adım daha atabilir Beşiktaş yense de, yenilse de.

Tüm futbolseverler olarak futbol sevdamıza iz bırakacakları önümüzdeki yarıda dikkatli izleyelim, onyedi hafta sürecek uzun metrajlı ve çok heyecanlı bir film bizleri bekliyor.

Bakalım kimler ne diyecek, ne izler bırakacak.

Geriye baktığımızda bugün saygı ve rahmetle andığımız Şeyh Galip’mi olacaklar yoksa isimsiz birer silüet mi!

Saygılarımla

Yorumlarınız için;
mehmeteyupyardimci@gmail.com