20 Ocak 2019, Pazar

> Mehmet Eyüp Yardımcı > Hikayesi kısa, acısı uzun!
Mehmet Eyüp Yardımcı

Hikayesi kısa, acısı uzun!

25 Nisan 2018 16:32

Üzerinden tam altı gün geçmiş, olaylara daha sağ duyulu bakmak ihtiyacı var iken gördük ki! duyduk ki! bir taraf hâlâ küfür ve kan üzerinden söylemlerle yol alırken diğer taraf ise kendi stadında oynadığı önemli lig maçında sadece takımıyla ilgilendi, sustu...


58 dakikalık kısa bir futbol hikayesinin, uzun acısını yaşadık, yaşıyoruz.

Herkes kendince birşeyler söyledi, yazdı ve devam da ediyor. Hikayenin acısı o kadar büyük ki! Uzun sürmesi de bu yüzden. Hikayenin üzerine başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere, evlendirme müdavimleri dâhil konuşma ihtiyacı hissetti.

Yaşananların üzerine “kumpas” denildi. 

Yaşananlara “tiyatro” denildi.

Hepsi aynı “memleket çocuğu” denildi.

Üzerinden tam altı gün geçmiş, olaylara daha sağ duyulu bakmak ihtiyacı var iken gördük ki! duyduk ki! bir taraf hâlâ küfür ve kan üzerinden söylemlerle yol alırken diğer taraf ise kendi stadında oynadığı önemli lig maçında sadece takımıyla ilgilendi, sustu.

Ve nihayet! TFF kararını Verdi. 

Daha doğrusu “dağ fare doğurdu”

Maç Futbol Müsabaka Talimatı’nın 2. Maddesi 1. Fıkrası’na göre; kaldığı yerden seyircisiz oynayacak.

“MADDE 20 – DİĞER NEDENLERLE MÜSABAKANIN TAMAMLANAMAMASI 

(1) TFF, 19. maddede belirtilen hallerin dışında ortaya çıkan zorlayıcı sebepler dolayısıyla müsabakanın yarıda kalması halinde ise yarıda kalan müsabakanın başka bir günde yarım kaldığı andaki şartlarla tamamlanmasına, yeniden oynanmasına veya müsabakanın yarıda kaldığı andaki sonucu ile tescil edilmesine karar verir.”

Bir  tarafta haksız yere cezalandırılan Beşiktaş diğer yanda ödüllendirilen Fenerbahçe.

Ne olacak şimdi? Derseniz.

Yapar mı? Bilmem (olayların ilk başladığında kumpas sözüne eşlik ederek zaten verilecek kararın altına imza atmıştı)

Benim tek beklentim var o da! Daha düne kadar “Divân ne işe yarıyor ki!” diyerek olayı ucuzlaştıran ama bugün yarın olağanüstü toplanalım diyerek “ucuzlaştırdığı Divân’a” sarılan “Beşiktaş’ın âkil insanları” payesi veren sayın Fikret Orman’andan;

Yürekli ol! Takımı sahaya çıkarma, sizing deyiminizle “süt kupası” onların olsun.

Bu kararı alan TFF başkanı Yıldırım Demirören’I kulüpten ihraç et! Zaten size bu yönde bir karar alın diyerek yapılmış başvuru var.

Yapar mı? Yapmaz mı? Yarın Divân toplantısında ne isteyecek? Bakalım.

Bundan sonra yapılacak tek şey, bu kupa yaşananları unutup, yok sayıp sadece lige konsantre olmak ve oynanacak Galatasaray maçından galibiyet almak, galibiyeti düşünmek. Bunun dışında çare yok.

Yorumlarınız için;

mehmeteyupyardimci@gmail.com

Not: Yazının başlığı için saygıdeğer arkadaşım Yılmaz Çetin’e teşekkür ederim.