23 Şubat 2019, Cumartesi

> Tolga Gani Zengin > Fenerbahçe taraftarının demir yumruğu
Tolga Gani Zengin

Fenerbahçe taraftarının demir yumruğu

21 Şubat 2017 22:12

Fenerbahçe futbol takımının futboldaki başarısızlığı kadar son 2 sezondur oynadığı futbolun geleceğe dair umut vermemesi de Fenerbahçe taraftarının başta yönetim olmak üzere futbol takımının tüm paydaşlarına dair güvensizlik oluşturdu.


Fenerbahçe futbol takımının futboldaki başarısızlığı, yapılan ve yapılamayan transferlerdeki idari yanlışlar Fenerbahçe yönetimine olan güveni tamamen azaltmış durumda. Teknik direktör Advocaat dahi futbol takımının kadro yapılanmasını defaten eleştirirken, taraftarın bu konuda yönetimi suçlamaması düşünülrmezdi.

Fenerbahçe yönetimi ile Fenerbahçe taraftarının büyük çoğunluğunun arası bu derece bozukken, 3 Temmuz 2011'den bu yana Fenerbahce ile olan kan davalarını ısıtmak derdinde olan merkez medya kalemşörleri son dönemlerde
yönetim-taraftar gerginliğini fırsat bildi.

Şike Kumpası Davası'nın görüldüğü bugünlerde, bu davanın Fenerbahçe taraftarının namus davası olduğunu anlayamayacak kapasitedeki kisileri eleştirmek çok doğru bir davranış değil. Bu tamamen kişisel zeka kapasiteleri ve senelerdir olan Fenerbahce düşmanlıkları ile ilgili bir durum. Ancak söz konusu holigan medya mensuplarının dışında kalan bir kısım da bilinçli olarak "Şike Kumpası Davası" özelinde Fenerbahçe yönetimini ve taraftarını ayrıştırma çabası içindeler. Bu çaba içindeki kişilerin ortak özelliği 3 Temmuz döneminde, bugün Fethullahçı Terör Örgütü olarak bilinen yapılanmanın medyada sözcüsü olarak yer almış olmaları.

3 Temmuz'da FETÖ'nün yaktığı ateşe benzin döken bu medya mensuplarının gazetelerindeki yazıları, televizyonlardaki söylemleri, sosyal medyadaki yorumları halen arşivlerde dururken, bugün kasıtlı olarak Fenerbahçe taraftarına empoze etmeye çalıştıkları ayrıştırıcı fikirlere Fenerbahçe taraftarı düşmeyecektir.

Bir kez daha belirtmekte fayda var ki; ŞİKE KUMPASI DAVASI FENERBAHÇE TARAFTARININ KIRMIZI ÇİZGİSİDİR.! Bugün yönetimi istifaya davet eden her Fenerbahçe taraftarı söz konusu şike kumpası davası ve FETÖ'yle mücadele olduğunda tek ses olarak Fenerbahçe yönetiminin arkasındadır.

Fenerbahçe taraftarını tanımayan güdümlü ve kötü niyetli medya mensupları gündemi aktarmak yerine gündem yaratmak için halen kalemlerini kullanmaya devam etmektedirler. Fenerbahçe taraftarı bu kişilere bir kez daha gösterecektir ki; Fenerbahçeliler söz konusu sportif değerler olunca ses hızıyla ayrışsalar da, Fenerbahce'nin kuruluş değerlerine gelecek her türlü saldırıda ışık hızıyla bir araya gelip demir yumruk olurlar. Fenerbahçelilerin bir araya gelip oluşturdukları bu demir yumruk, gerektiğinde Fenerbahçe'ye saldıran kişi ve kurumlara yönelmekten çekinmeyecektir.