21 Ekim 2018, Pazar

> Mehmet Eyüp Yardımcı > Ezici üstünlük
Mehmet Eyüp Yardımcı

Ezici üstünlük

02 Aralık 2017 22:33

Yılın son derbisini stad veya ekranlardan izleyenler Beşiktş adına mutlu bir gecenin şahidi oldular...


Yılın son derbisini stad veya ekranlardan izleyenler Beşiktş adına mutlu bir gecenin şahidi oldular.

Maç öncesinde oyuncu kalitesi yüksek iki takım, her başarıya rağmen eleştiri kırbacı sırtından eksik olmayan iki teknik direktör ve kalitesi yüksek iki kaleci vardı.

Maç başladı ve 30. Saniyede Cenk kiliti açacakken Muslera gerçeğini yaşadı ve ilk yarı Galatasaray için beklediği gibi geçti.

İlk yarının başlangıcında golü engelleyen Muslera bu sefer öyle bir hata yaptı ki! Tüm istatistiklerde önde giden Beşiktaş eksiği olan golü buldu ve perde açıldı.

Bu dakikadan sonra Galatasaray adına tek şey yaşandı o da sirkülasyon. Galatasaray sirkülasyon yaşarken; Beşiktaş gol kaçırma yarışına girdi. Bu yarışta Beşiktaş galip gelse tabelada yazan sonuç farklı olurdu.
Maçın kaderi 2 rakamı üzerinden ilerledi ve iki önemli kaleciden Muslera’nın hatası bu 2 rakamını üç gollük neticeye çevirdi.

İki teknik adamdan Şenol Güneş üst klasman adamı olduğunu kanıtlarken, Tudor söylemleri büyük maç öncesi ve maçtaki psikolojisi ki! yanlış futbolcu değişiklikleriyle ortaya çıkıyor, kusura bakmasın büyük takım teknik adamı olmadığını ya da henüz hazır olmadığını belli ediyor.

Beşiktaş, Galatasaray’a göre daha yaşlı bir takım yorucu tempolardan, sakatlıklardan geri dönüşler zaman alıyor ama sahada muhteşem bir tecrübe farkıyla yaş farkını ortadan kaldırıyor.

Beşiktaş Şenol Güneş ile ne kadar doğru adım atmışsa, Galatasaray Tudor ile zaman kaybediyor.
Buradan kelle avcılığı yaptığımızı zannetmesinler ama büyük maçlardaki taktiği, oyuncu değişiklikleri ile sonuç ortada. kredisi tükenmiş bir teknik direktör.

Her şey bir tarafa bir de maçın hakemi Fırat Aydınus’u yazmak gerekir.

Tahammüden adam öldürmeye giren pozisyonda Gomis’e kırmızı kart verecek kadar dürüst hakem değilsin.
Oğuzhan’a yapılan harekette penaltı vermeyecek kadar körsün.

Bu maçta terslik yaşansa Beşiktaş hak ettiği galibiyetten uzak kalsaydı sen ve senin iplerini ellerinde tutan ağa babaların nasıl hesap verecekti?

Sahada her anlamda üstün bir Beşiktaş hepinizi kurtardı artık hesabınızı ahirette verirsiniz.

Dip not: Negredo dolu dizgin geliyor ve ona Medel eşlik etmeye hazır. Şenol Güneş’ten Lens harekatı bekliyoruz.

mehmeteyupyardimci@gmail.com