23 Temmuz 2018, Pazartesi

> Şevket Arslan > Dursun Özbek, Fatih Terim ve Arda Turan çekişmesi...
Şevket Arslan

Dursun Özbek, Fatih Terim ve Arda Turan çekişmesi...

11 Ağustos 2017 12:43

Galatasaray taraftarı şu sıralar Fatih Terim gelecek mi gelmeyecek mi diye merak ediyor. Dahası Arda Turan'ın hayalini kuranlar da bir hayli fazla.


Ortada çok net bir gerçek var ki, Dursun Özbek'in başkanlığında Terim'in teknik direktör olması ve Arda'nın takıma dönmesi neredeyse imkansız.

Nedeni çok açık. Bu üç cepheyi hep beraber irdeleyelim...

Dursun Özbek cephesi: Fatih Terim'in gelmesine kesinlikle karşı. Çünkü kulübü kendisi idare etmek istiyor. Igor Tudor gibi "profili düşük" bir hocayla devam etmekten yana. Transferleri dahi kendisi yapıyor. Terim'in "yüksek profili"yle uğraşacak gibi durmuyor. Getirse ve başarı gelse kendi hanesine 1 puan bile yazılmayacağını, işin kaymağını Terim'in yiyeceğini biliyor. Ancak Arda konusunda ısrarlı. Mutlaka getirmek istiyor. Böylece taraftara "daha ne yapayım" demek istiyor.

Fatih Terim cephesi: Galatasaray'a gitmek istemiyor; Galatasaray'dan "gel bizi kurtar" diye davet bekliyor. Zor şartlarda kurtarıcı pozisyonuyla şaşalı bir dönüş istiyor. Başkan Özbek'in isteksiz hallerini görünce beklemeye geçti. Kamuoyu baskısıyla gelirse yönetimle rahat çalışamayacağını, Ünal Aysal döneminde yaşadığı "personel" muamelesine maruz kalacağını biliyor. Üstelik Arda konusunda kesin kararlı: İstemiyor. Eğer Arda mutlaka dönecekse de kendi kararıyla olmasını, kendisinden özür dilemesini, kamuoyunda "Terim Arda'yı affetti" şeklinde algı yaratarak bu transferin gerçekleşmesini istiyor. Dahası tazminatı ve işsizlik ona zaman kazandırıyor. Sezon sonu Galatasaray'ın şampiyon olamaması durumunda istediği bütün ortamın oluşacağını biliyor. O yüzden acelesi yok, bekliyor.

Arda Turan cephesi: Tek amacı Barcelona'da kalmak. Anca bunun mümkün olmaması durumunda İspanya ya da İngiltere'de bir takıma kiralık gitmek istiyor. Para umurunda değil. Olsaydı Çin'e giderdi. Sponsorları var. Türkiye'ye gelirse kazancı her türlü düşecek. Ayrıca Galatasaray'a gelirse bir daha Katalanlara dönmesi de zor. Ama Avrupa'da kalırsa umudu var. Bir kaç sene daha dönmeyi düşünmüyor.