18 Ocak 2019, Cuma

> Serkan Bayar > Cocu kovulamaz nedenleri ise belli
Serkan Bayar

Cocu kovulamaz nedenleri ise belli

22 Ekim 2018 19:58

Fenerbahçe Cocu’yu kovamıyor… kovamaz da… nedeni çok basit.


Çünkü Fenerbahçe, Ali Koç’un dediğine göre göreve gelmeden önce 20 milyon euro zarardaydı. Yıl sonuna kadar beklenen zarar ise yine kendisinin tahminlerine göre 30 milyon euro. FFP’den ceza almamak ve gelecek yıl Avrupa Kupalarına katılmak için en az 20 milyon euro kar edilmesi gerekiyor. Bunu da Başkan açıkladı

Şampiyonlar Ligine kalınamadı. Giuliano, Josef ve Fernando’nun satışından gelen para Frey, Jailson ve Harun gibi isimlere yatırıldı.  Çok küçük bir meblağ kasaya bırakıldı.

Cocu şimdi kovulsa cebine 12 aylık tazminatı 1.9 milyon euro koyulacak. Cocu’nun yerine gelecek teknik adam F.Bahçe’yi şampiyonun 8 puan gerisinde ligde tutarsa Hollandalıya şampiyonluk, Şamiyonlar Ligi ve Türkiye Kupası olmak üzere 1 milyon 550 bin euro daha tazminat ödenecek.

Ortada açıklanmayan ama Cocu için PSV’ye ödenen 1.5 milyon euro ila 3.5 milyon euro arasında bir tazminat var. Bir de üzerine Aykut Kocaman’a ödenen 1.5 milyon euro’luk tazminatı koyun. En iyi ihtimalle 5.5 milyon euro.

Yeni gelecek teknik direktörün de en iyi ihtimalle 1.5 milyon euro isteyeceğini düşünün etti size 7 milyon euro. O da en ucuzundan. Hadi gelin de hepsini bir dönemde muhasebeleştirin Bu rakamlar altında Cocu’yu kovun. Daha bu rakamların içine Terraneo’ya, Pereira’ya ödenen tazminatlar ile Comolli’ye ödenen maaşı eklemiyorum bile. 

Ali Koç ya kandırılıyor… ya da bizleri kandırdığına inanıyor. Son yaptığı açıklamada “anlaşmaya çok yakınız, 10-12 milyon euro’luk sponsorlarımız bekliyor” demişti. Forma reklamı için Avis’le 35 milyon 500 bin TL, Nesine ile 8.5 milyon TL’lik bir anlaşma yapıldı. Günlerce de sanki formaya sponsor olacakmış gibi Koç’un şirketler grubuna ait Tüpraş’ın reklamı yapıldı. 35 milyon 550 bin TL bugün itibariyle 5.46 milyon euro. 8.5 milyon TL ise 1.3 milyon euro. Yani toplamda 6 milyon 760 bin euro. Peki ne oldu 3 milyon 240 bin ila 5 milyon 240 bin euro nerede? Bu arada bir şey aklıma geldi. Bu sponsorları bulmak için anlaşılan firmaya F.Bahçe bir yüzde ödedi mi?