21 Temmuz 2018, Cumartesi

> Elif Kızılçay > Çılgın karşılaşma!
Elif Kızılçay

Çılgın karşılaşma!

03 Ekim 2017 10:46

ARTIK Galatasaray maçlarında yüksek tempolu bir oyun izlemeye alıştık.


Deplasman olmasına rağmen Kardemir Karabükspor da Sarı-Kırmızılılara karşı futbol oynamak isteyince, hareketli ve bir o kadar da hatalarla dolu bir mücadele çıktı ortaya. Galatasaraylı futbolcular topu kaybeder kaybetmez presle rakibini hataya zorlarken Kardemir Karabükspor da aynı presle karşılık verdi. Hal böyle olunca bolca top kayıpları, şiddetinin dozu ayarlanamayan paslar izledik. Evet, izlemesi çok keyifli bir maç oldu. Maçın başında koptuğu sanılan, ancak 2-0’dan 2-2’ye gelen skor, kaçırılan akıl almaz pozisyonlar ve ardından uzatmalarda gelen gol… Futbolseverlerin hop oturup hop kalkarak izleyeceği türden bir maç ama futbol namına kalitesi tartışılır tabii ki. En basitinden, Sarı-Kırmızılıların ceza sahası içinde, kale önlerinde paslaşmalarına ne demeli? Sanki ayakları tutulmuş, kaleye vurmaya korkar gibiydiler, hepsi birbirlerine ‘Paslıyo’, pasın şiddetinin ayarını bile sık sık kaçırdılar. Mücadele ve istek Galatasaray takımında yine yerindeydi ama bir laubalilik olduğu kesin. 22’inci dakikada kopan maçın 90+1’de kazanılmasının başka bir açıklaması olamaz.

Bu laubaliliğin başını da Belhanda çekti. Oysaki yönetim onu Sneijder’in yerine almıştı, taraftar onu bağrına basmaya hazırdı. Ancak kalitesine yakışan oyunu gösteremedi. Maicon ise üstüne gereğinden fazla sorumluluk alarak Galatasaray adına günün kahramanı olmayı başardı. Aklıma Real Madrid’e nice maçlar kazandıran Sergio Ramos gelmedi değil. (Elbette kıyas götürmez.)

Kaybedilse ciddi bir hayal kırıklığı yaşayacaktı Sarı-Kırmızılılar yuvasında. Elbette bu Kardemir Karabükspor kötü takım manasına gelmiyor, ki Türk Telekom Stadyumu’nda çok cesurca oynadılar. Galatasaray adına 3 puan alındı, liderlik devam ediyor, tribünler doluyor, ancak Tudor’un oyuncularını oturtup şu maçı izletmesi gerek. Eminim çılgınca bir 90 dakika sonunda onlar da çılgına dönerler…