19 Ocak 2019, Cumartesi

> Ufuk Er > BİR HÜZÜN ÜÇ SEVİNÇ
Ufuk Er

BİR HÜZÜN ÜÇ SEVİNÇ

06 Mart 2018 10:54

24.Hafta maçları geride kalırken şampiyonluk hesapları yapan takımlar arasında Galatasaray Başakşehir ve Beşiktaş kolay kazanarak taraftarlarını sevindirirken Fenerbahçe yine sarı laciverte gönül verenleri kahretti.


Kadıköy de istekli, arzulu bir taraftar ve takım beklerken Akhisar'ın coşkusuna, arzusuna şahit olduk. Mücadele gücü yüksek, koşan, isteyen Akhisar karşısında Fenerbahçe yorgun savaşçı kimligindeydi. Galatasaray ve Başakşehir kazanmışken seyircilerin deyimiyle bu maç vurup kırıp parçalayıp kazanılması gerekirdi. Artık şampiyonluk hesapları için kulübün bir matematikçi tutması şart. 

Aykut hoca hakemler diye diye futbolcuları da buna inandırmış ki her pozisyonda hakemin yardımını bekler olmuşlar. Taraftarı böyle kandıramazsınız stada gelen taraftarlarınızın sayısına bakarak size olan inanmışlıklarını ölçebilirsiniz kimse sizin çizdiğiniz tabloya inanmıyor mücadele ve futbol bekliyor taraftar.

ASLAN YİNE RAKİPSİZ

Galatasaray Karabük de bir kez daha geçen hafta ki başlığımızı hatırlatan bir maça çıktı. Aslan yine rakipsizdi. Bu maçın getirisi üç puan dışında Gomis'in gol krallığı için attığı 4 gol olmuştur. Terim 'in aslanlarında ibre zirveyi gösteriyor.

KARTAL 'IN GÖZÜ AÇILDI

Kara Kartal İki Fenerbahçe maçı Trabzon deplasmanı derken ligde artık önünü daha net görmeye başladı.
Maçın henüz 5.dakikasında siyah beyazlıların isteği, arzusu, kazanma coşkusu bana en az 3 atarlar dedirtti. Besiktaş'ın futbolunu överken Trabzonspor'un da hücum gücünün düşüklüğünün Beşiktaş 'ın oyunu kadar skorun belirleyici sebeplerinin başında geldiğini söylememiz gerek. Burak'sız Trabzon 'un kolu kanadı kırık kalıyor,  başı önde kalıyor, adeta felçli bir hastaya dönüşüyor.
Zor deplasmanı kolay geçen Kara Kartal icin artık önünü daha net görmeye başladı diyebiliriz.  Kartal'ın gözü açıldı.

İNANCI TAM

Başakşehir ise zirve inadını sürdürdü.  Zor geçmesi muhtemel maçta Göztepe gibi dirençli bir takım karşısında saha da ne yaptığını ve ne almak istediğini bilen bir Başakşehir seyrettik.
Başakşehir için şampiyonluk inadının yanında inancının da tam olduğunu söyleyebiliriz.

-Haftanın takımı;  Akhisar

-Haftanın golü;  Emre Kılınç  (Sivas)

-Haftanın Kare As 'ı;
Emre Kılınç  (Sivas) Babel (BJK) Gomis  (GS) Muğdat  (Akhisar)

Bu hafta ikinci bir Kare As' ı çıkarmazsak bu futbolculara haksızlık yapmış oluruz.

Emre (Başakşehir ) Negredo  (BJK) Seleznov ( Akhisar ) Arturo Mina ( Y.Malatya )
Allah'a emanet olun.