16 Şubat 2019, Cumartesi

> Elif Kızılçay > Başakşehir’den lidere ders!
Elif Kızılçay

Başakşehir’den lidere ders!

20 Kasım 2017 14:49

Bugüne kadar Galatasaray’ın aldığı bütün kötü skorlardan teknik direktör İgor Tudor sorumlu tutuldu.


Lige fırtına gibi başlayan takımda başarı ise futbolcuların oldu. Hiçbir sonuç tek bir tarafa yıkılmaz. Galatasaray şampiyonluğun hala en büyük adaylarından. Daha önce de dile getirmiştim, Tudor bana büyük maçların kayıp hocası Slaven Bilic’i hatırlatıyor diye. Maç sonu büyük maç kazanamamasıyla ilgili soru sorulan Tudor da bunun önemli olmadığını, önemli olanın sezon sonu şampiyonluk olduğunu belirtti. Ancak fikstürün zor maçlarında oyuna müdahalede yetersiz kalan bir teknik adam var bu takımda. Zorlu maçlardaki mücadelen belirleyecek şampiyonluğu. Takımın dizilişinden kadrosuna kadar çeşitli denemeler yapan İgor Tudor başaramadı kısacası, bir de tüm bunlara oyuncuların tutukluğu eklenince sarı kırmızılılar, geçen sezon olduğu gibi yine şampiyonluğun en büyük adaylarından Başakşehir karşısında kabus yaşadı.

Başakşehir’in çalıştırıcısı Abdullah Avcı, her zaman yaptığı gibi rakibini yine iyi analiz etmiş ve nerden vurması gerektiğini bulmuş. Böylece duran top zaafı olan Galatasaray’a duran toptan ve yan toplardan gol buldu Başakşehir. Üstelik sadece 6 şut çekerek 5 gol. Bu maça kadar ligin en az gol yiyen takımı olan Galatasaray, sezonun gol yeme rekorunu kırdı kendisi adına.

Maçın hemen ardından ise her zaman olduğu gibi Fatih Terim sesleri yükseldi. Koskoca Galatasaray’ı çalıştırabilecek tek teknik adam Fatih Terim mi arkadaş? Bu nasıl bir kısır döngüdür. Tudor’la sezona başlamak zaten hataydı, ancak şu durumda teknik direktör değişikliğine gitmek ne kadar doğru olur?

Şunu da söylemeliyim ki kulübede İgor Tudor ne kadar etkisizse, başkan Dursun Özbek de yönetimde bir o kadar etkisiz, bu zamana kadar ispatladığı üzere. Bu yüzden Özbek’in teknik direktör değişikliği yapmayı düşündüğünü bile düşünmüyorum.