23 Mayıs 2018, Çarşamba

> Mehmet Eyüp Yardımcı > Ayaklar Karabük'te, akıllar Porto'da
Mehmet Eyüp Yardımcı

Ayaklar Karabük'te, akıllar Porto'da

11 Eylül 2017 18:01

Milli aranın ardından artık yeni transferlerin katılımıyla daha keyifli bir Beşiktaş izleriz hayalimiz, Porto öncesinde dinlendirme, damıtma işlemine takıldı...


Alpay’dan başka kim yüreğimize dokunan eylül şarkısını söyleyebilir ki?

Kim onun kadar yürekten;
Gitme, gitme gel
Eylülde gel.

Diyebilir ki...

Beşiktaş, Karabük’te on kişi kalmasına, bozuk zemine, tutturamadığı eski ahengine rağmen ve de tabii ki en büyük gerçek; ayaklar Karabük’te, akıllar ise Porto ışığı altında aldığı üç puanla, aynı puan ama averaj farkıyla Galatasaray ardından ikincilik sırasındaki yerini alırken bir eylül akşamında, çokta erken olmasına rağmen sanki ligin gidişatı için her türlü değişikliği göz önünde tutarak ilk üç sıralamasının işaretleri de verilmiş oldu.

Milli aranın ardından artık yeni transferlerin katılımıyla daha keyifli bir Beşiktaş izleriz hayalimiz, Porto öncesinde dinlendirme, damıtma işlemine takıldı. Belli ki başta yönetim ve Şenol Güneş’in aklında Şampiyonlar Ligi’ne iyi bir başlangıç yapmak, nasıl başlarsan öyle giderdin düsturu var.

Şampiyonlar Ligi G Grubunda;

AS Monaco
Porto
RB Leipzig, ile mücadele edecek Beşiktaş’ın mutlak kazanacağı her puan, ülke puanına katkıyla gelecek sezonuda etkileyecek. Yani aslında kazanılacak puanlar açıkçası kazanılacak para kadar önemli çünkü siz o puanları toplayamazsanız belki de seneye çok şey kaybetmiş olacaksınız.

Gruptaki takımlara baktığınızda işin o kadar da kolay olmadığını göreceksiniz. Fransa’nın güçlü takımlarından Monaco, Avrupa futboluna damga vurmuş Porto ve birçok kesimin önemsemediği ama grubun en ciddi takımı Leipzig.

Biz Süper Lig’de Karabük deplasmanını üç puanla kapatırken, Leipzig Bundesliga’da Hamburg deplasmanından Keita ve Werner gibi iki önemli oyuncusunun golleriyle 2-0 galip gelerek 4’ncülğ koltuğuna oturdu.

Monaco ise Nice deplasmanından yediği dört gol ile Paris Saint-Germain ardından ikinci sırada.

Porto ise kendi evinde ağırladığı Chaves’i üç gol ile geçti ve Portekiz Süper Ligi’nde lider...

Çarşamba akşamı Porto ile Dragau Stadyumu’nda, Şampiyonlar Ligi’ne başlamak çok zor bu bir gerçek ama bu zorluk içinde kazanılacak başarı ise puan ve güven demek olacaktır.

Bu zorlu mücadelede maçı İngiliz Antony Taylor yardımcıları Gary Beswick ve Adam Nunn ile yönetecek. Antony Taylor ilk defa kulüpler bazında bir Türk takımının maçına çıkacak.

Grubun ilk maçında bize pek uzak olan Kiev, Olimpiyat stadı’ndaki final belki de adım adım doğruları yaparak yakınlaşacaktır.

Ayaklar Karabük’te, akıllar ise Porto’da dedik ya bakalım Porto’yu ne kadar düşündük? Ne kadar analiz ettik. Bunun cevabını verecek tek insan Şenol Güneş.

Elindeki kadrodan nasıl bir seçenek yapacak? Şapkadan tavşan mı yoksa başka birşey mi çıkaracak göreceğiz çünkü her şey şimdi onun kafasında...

Canlı Maç Merkezi