19 Ekim 2018, Cuma

> Ufuk Er > Avrupa uğruna kanatsız Kartal
Ufuk Er

Avrupa uğruna kanatsız Kartal

16 Ekim 2017 23:43

Beşiktaş Avrupa uğruna yaptığı rotasyonun acısını fazlasıyla çekti ve zirvenin 8 puan gerisine düştü...


Hemen başlığımızı açarak devam edelim. Avrupa uğruna yapılan rotasyon Kara Kartal'ı Ankara deplasmanında kanatsız bıraktı. Hem Babel'in hem Q7'nin olmayışı Beşiktaş'ı zaten kalabalık olan Gençlerbirliği savunmasının üstüne giderken göbekten delme mecburiyetinde bıraktı. Bunu yapmak için hızlı pas trafiği gereklidir topu olabildiğince çabuk kullanıp rakibi hataya zorlamak lazımdır. Bunların hiçbirini özellikle ilk yarıda hiç görmedik. Beşiktaş ağır oynadı kalabalık savunmayı delemediği gibi bir de üstüne kalesinde golü görünce ikinci yarı başında Şenol hoca takımı doğal olarak kanatlandırmaya karar verdi. Bu kanat meselesi tercihi nasıl maçın başında yanlış tercihse ikinci yarı başı için de o kadar doğru bir hamleydi fakat ne var ki Babel'in kırmızı kartı tüm planı alt üst etti. Quaresma'nın gayreti maçı çevirmeye yetmedi ve maç 2-1 kaybedildi.

Beşiktaş Avrupa uğruna yaptığı rotasyonun acısını fazlasıyla çekti ve zirvenin 8 puan gerisine düştü.
Kara Kartal da bu sezon geçen sezonlarda ki arkadaşlığın olmadığını düşünüyorum ve Şenol hocanın da otoritesinin sallandığı görüşündeyim.

İnşallah Avrupa uğruna yapılan bu rotasyon Monaco maçında meyvesini verir.

DOLU DİZGİN

Galatasaray rakiplerinin puan kaybı beklediği ligimizin zor deplasmanlarından birinden daha 3 puanla ayrıldı ve dolu dizgin zirve tırmanışını rakipleriyle puan farkını açarak sürdürdü. Zirve tırmanışı diyorum çünkü sarı kırmızılı takımın ibresi devamlı yukarıyı gösteriyor ve zirveyi devamlı yukarı çekiyorlar.
Galatasaray da bu sezon ki en önemli gelişme transfer edilen oyuncuların profesyonelliği. Gomis, Fernando, Fegouli, Mariano, Belhanda, Ndiaye "sadece işini yapmayı ve sadece kazanmayı düşünen" karakter de olan futbolcular böyle de olunca zirve kaçınılmaz oluyor.

BAŞLADI VE BİTTİ

Fenerbahçe maça öyle bir başladı ki maç başladı ve bitti bize de söyleyecek ve yazacak bir şey bırakmadı. Derbi öncesi hem oyuncu hem de puan olarak kazasız atlatılan bu maç sarı lacivertli camia için hem moral olacak hem de derbiye daha rahat hazırlanma imkanı sunacaktır.

-Haftanın takımı; Akhisar Bld.

-Haftanın golü; Henriguie 2. gol.(Akhisar Bld.)

-Haftanın Kare As'ı;

Gomis (GS) Castro (Göztepe) Henriguie (Akhisar) A.Kone (Sivas)