17 Ocak 2019, Perşembe

> Serkan Bayar > AT AZİZ BAŞKAN KALE BOŞ
Serkan Bayar

AT AZİZ BAŞKAN KALE BOŞ

08 Ocak 2018 11:17

Bir takım nasıl yönetilemez… Verilen sözler nasıl tutulamaz… Aziz Yıldırım bu konuda kitap yazsa, “best-seller” olur.


Tamam tamam… en başa dönmeyeceğim… daha Mayıs ayında Kocaman’ın geleceği belli olmasına rağmen son günlerde “transfer mi yapılır?” demeyeceğim. 

Diyeceğim; “G.Saray’ın 3-4 puan gerisinde devreye girersek 2-3 oyuncu alacağım” diyen Başkan Aziz Yıldırım’ın nasıl lafını yeme aşamasına geldiği. Gerçi bence normal! Alıştım ben Yıldırım’ın “atıp/tutmaların”… benim alışamadığım, “hala Yıldırım’a inanlar” olması. 

Neden mi? Sosyal mezunu olmama rağmen, inşaat mühendisi olan Aziz Yıldırım’dan daha iyi matematik biliyorum.

Kameni, Skrtel, Neto, Roman, Isla, Josef, Dirar, Giuliano, Elijf, Valbuena, Aatıf, Janssen, Soldado, van Persie, Fernandao… Kural 14 yabancı. Elde var 15 yabancı.

Gelin basit bir matematik hesabı yapalım:

15’ten 2 çıkarsa 13 kalır 1 eklersen 14 olur. Yani iki yabancını (Fernandao ve van Persie) elden çıkarmalısın ki Elijf’i kadroya ekleyebilesin.

15’ten 3 çıkarsa 12 kalır 2 eklersen 14 olur. Yani üç yabancını (Fernandao ve van Persie dışında bir tane de bu sezon transfer edilen) elden çıkarmalısın ki Kocaman’ın çok istediği sol beki alıp, Elijf’i de kadroya ekleyebilesin.

15’ten 4 çıkarsa 11 kalır 3 eklersen 14 olur. Yani dört yabancını (Fernandao ve van Persie dışında iki tane de bu sezon transfer edilen) elden çıkarırsan Kocaman’ın çok istediği sol bek ve 8 numarayı alıp, Elijf’e lisans çıkarabilirsin.

15’ten 5 çıkarsa 10 kalır 4 eklersen 14 olur. Yani beş yabancını (Fernandao ve van Persie dışında üç tane de bu sezon transfer edilen) elden çıkarırsan, Kocaman’ın çok istediği sol bek ve 8 numarayı alıp, Aatıf, Valbuena ve Alper’in varlığında bir de sol açık alıp Elijf’e lisans çıkarabilirsin.

“Atıp/tutmak” kolay. Söz vermek ise en basiti. Önce ekstra para ödemeden var Persie’yi gönder Elijf’e lisans çıkar ondan sonra “atıp/tutmaya” devam et.