22 Şubat 2019, Cuma

> Özcan Oal > Alt yapın çürükse hatalar sürer gider!
Özcan Oal

Alt yapın çürükse hatalar sürer gider!

07 Kasım 2017 12:23

Hakemlerimiz geçtiğimiz hafta hem Türkiye'de yönettikleri maçlarda hem de UEFA da yönettikleri maçlarda büyük hatalar yaptılar.


Dünya çapındaki gururunuz CÜNEYT ÇAKIR Real Madrid'in yıldızı Ronaldo'dan bile tepki aldı. Ofsayttan Real'e gol attırdı. İspanya basını yerden yere vurdu. Üç gün sonra Sivas'ta rezalet iki DANDİK penaltı verdi.

Bütün yorumcular ayıplayarak veryansın ettiler. Halis Özkahya Avrupa maçı STEAUA Bükreş-Hapoel Beer Sheva maçında kaleye giren topu elle kesen oyuncuyu görmedi. Yardımcısı çizgi hakemi ALİ PALABIYIK'TI.

Türkiye'de bu hakemler el üstünde tutuluyor. PALABIYIK yine sahnedeydi. Önemli hatalar yapan bu hakemlerin arkalarındaki güçler büyük vebal altındadırlar. Aşağıdan gelebilecek iyi hakemlerin önü kesiliyor. Bu hakemlerin alt yapıları hep iltimas adam kayırma ve yalakalığa dayanıyor.

Büyük hocalarımızdan sonra hakemleri eğitecek kaliteli eğitmen yok. Ahmet Güvener'den başlayan rezalet Avrupa'dan gönderilen UEFA hokkabazlarına kadar uzandı. Dertleri PARA PARA PARA. Hakemliği üst seviyede yaşamamış kişileri akıl hocası olduğu hakemler işte bunlar. Demekki yapacak bir şey yok. ÇAKIR, KAHYA, PALABIYIK, KALKAVAN, ŞİMŞEK tiyatrolarını seyretmeye devam edeceğiz demektir. ALİ ŞANSALAN'a bir şans verdiler bahtı kapandı herhalde!.. Gençler bunlardan daha az hata yapıyorlar ve cesaretliler. Bizden söylemesi. İcraat onların elinde!

Geçelim performanslara

GALATASARAY-GENÇLERBİRLİĞİ-Serkan Çınar

Düzgün çocuk diye tanıdığım Çınar maalesef PANSUMANCI olma yolunda. Sen gördüğünü çal kardeşim. Galatasaray sana puan kazandırmaz. Hakemliğine laf getirirsin. Gollü maçta Ankara takımının gardını düşüren düdükler çaldı ve maçı farka taşıdı. Notu.8

KASIMPAŞA-BURSA-Suat Arslanboğa

Kimseye taviz vwrmeden zorlu maçı mükemmel yönetti. Tebrikler. Notu.8.5

KAYSERİ-TRABZON-Özgür Yankaya

Maçta pek önemli pozisyon olmayınca hakeme tepki olmadı.Vasat maçı vasat idare etti.Notu.8.4

ANTALYA-KARABÜK-Arda Kardeşler

Yavaş yavaş lige alışıyor. Form grafiği maç yönettikçe yükseliyor. Avantaj pozisyonlarında çok dikkatli. Kararlarında doğruluk yüzdesi yüksek. Tebrikler.

OSMANLI-FENERBAHÇE-Fırat Aydınus

Haftanın yıldızıydı.O kadar çok kritik pozisyon vardı ki hiç eyyam yapmadı. Gördüğünü çaldı bildiğini yaptı. Tebrikler. Notu.9

AKHİSAR-ALANYA-Ali Palabıyık

Temiz gollerin olduğu maçta hakem konuşulmaz. Notu.8.5

MALATYA-BAŞAKŞEHİR-Bülent Yıldırım

Usta ismine yakışır mükemmel bir maç yönetti. Zor maçta hiç zorlanmadı. Tebrikler. Notu.8.5

SİVAS-KONYA-Cüneyt Çakır

Verdiği iki DANDİK penaltı kararıyla alt yapısının ne kadar çürük olduğunu gösterdi. Kariyeri ve ismi büyük yara alıyor. Biraz dinlenmeli. Notu.7.4

GÖZTEPE-BJK-Hüseyin Göçek

Kendisinden beklenmeyen çok kötü bir yönetim sergiledi. Göztepe nin çok açık, Beşiktaşın açık birer penaltısını veremedi.Göztepe nın golü açık ofsayt. Kırmızı kart haksız. Notu.7.4