21 Nisan 2018, Cumartesi

> Serkan Bayar > Allah aşkına Trabzonspor'a oyuncu almayın!
Serkan Bayar

Allah aşkına Trabzonspor'a oyuncu almayın!

29 Kasım 2016 00:50

Trabzonspor kötüye gidiyor... daha da kötüye gidecek. Neden mi? Çünkü herkes Trabzonspor'u kandırdı...


Trabzonspor kötüye gidiyor... daha da kötüye gidecek. Neden mi? Çünkü herkes Trabzonspor'u kandırdı. Hem de ne kandırmak. Muharrem Usta seçildi. Sanki elinde sihirli değnek varmış gibi yere göğe sığdırılamadı.

Acemi Usta ne yaptı. Daha önce iki kez başarısız olmuş, denenmiş ama çare olamamış Ersun Yanal'ı takımın başına getirdi. Sonra da TV'den maç izlemeyi scout'lık sanan bir ekip kurdu. Ardından da başladı takımı borca sokmaya. Nerede itilmiş, adam olamamış, geleceği olmayan oyuncu varsa takıma topladı.

Daha 1 Ağustos'ta bir yazı yazdım... Başlığı "Muharrem Usta bu işi beceremedi"ydi! Çünkü o dönemde Usta ve "abuk" transferleri harika, inanılmaz, süper diye yere göğe sığdırılamıyordu. Ama az çok dünya futbolunu bilen birisi olarak dostlarıma danışmıştım.

Oscar Cardozo'nun yerine alınan Güney Koreli Suk için Publico gazetesinden dostum Matheus'un yorumu; "Cardozo'nun yerine mi? Hahaha!" olmuştu.

Erkan Zengin'in yerine alınan Fabian Castillo için Kolombiya Cartagena'da yaşayan dostum Anwar Rassine ise "Tanımıyorum. İstersen araştırayım" cevabını vermişti.

Dame Ndoye veya Mustafa Yattabare'nin yerine alınan Ramil Sheidaev için Azeri arkadaşım Turgut Karimov, "Çok tanımıyorum ama Deniz Yılmaz'ı milli takımda oynatmayı umuyoruz" demişti.

Douglas'ın yerine alınan Jan Durica için Rus Sport Express gazetesinden Andrei Kuzichev, "Yaşlandığı ve emekli olmak istediği için Lokomotif serbest bıraktı" cevabını vermişti.

Okay ve Aytaç'ın yerine alınan Matus Bero içinse Pravda gazetesinden Ludovit Vaniher, "Hamsik veya Kucka'yı kesmesini beklemiyorduk ama Euro 2016 için en azından Hrosovsky (Plzen) veya Gregus'u (Kopenhag) bile kesecek performans ortaya koyamadı" demişti.

1 Ekim'de ise  bu kez "Trabzon düşmanından bir mesajınız var!" diye bir yazı kaleme almıştım. O yazımı da; "Suk, Castillo, Sheidayev, Durica, Bero ve Onazi'yi kimin aldığını, neden aldığını, hangi parametrelere bakarak aldığını sorarım. Hem de bunu Twitter'dan Nevzat Aydın'a sorarım. Janko'yu Trabzonspor'a aldıran Aydın'a.

Sorarsınız. Herhalde soracaksınız. Soracaksınız değil mi?" diye bitirmiştim.

Şimdi geldik Aralık ayına... Trabzonspor'u bırakın Avrupa Kupaları potasına girmeye, küme düşmemeye oynuyor. Ama ağızlarda yine transfer sözleri. Yine borca sokulma arefesi.

Bir kez daha tekrarlıyorum; Trabzonspor'un transfere değil, birliğe ihtiyacı var. Lidere, öndere, yöneticiye, paraların zamanında alınmasına, oyuncuların iyi antrene edilmesine, karizmaya, psikoloğa ihtiyacı var. Usta ve yönetimi yine diğer yönetimlerin yaptığı gibi transferle sıkıntıyı çözmeye çalışırsa borç sarmalı daha da büyür.

Yapmayın ne olur? Transfer yapmayın!En Son Dünyadan ve Avrupadan Futbol Haberleri