22 Şubat 2019, Cuma

> Serkan Bayar > Ali Koç bunları biliyor mudur?
Serkan Bayar

Ali Koç bunları biliyor mudur?

23 Ağustos 2018 01:53

F.Bahçe kongresi bitmiş Damien Comolli sportif direktör olarak daha açıklanmamıştı…


5 Haziran’da, “Aman Ali Koç, Comolli’den uzak dur!” başlığı ile bir yazı yazmıştım… hem de Damien Comolli’den bugün hesap sorunların, “Comolli’nin yaptığı işi Ali Yıldırım yapıyordu…” diye dalga geçtiği günlerde.

Comolli’nin foyası 3 ay geçmeden çıktı… o gün Comolli’ye övgüler düzen tayfa bugün Fransız sportif direktörü eleştiriyor. Eee beyler gazeteci değil misiniz? Neden daha gelmeden önce Comolli’yi araştırmadınız? Sadece Ali Koç getirdi diye yalamaktan dilinizin damağınızın kuruduğunu ne çabuk unuttunuz?..

Neyse siz yine boş muhabbetle eleştirin… ben işimi yapayım da duyduklarımı yazayım? Terraneo için aylar sonra Aziz Yıldırım yönetimi tarafından çıkarılan haberlerin benzeri Comolli için yurt dışında kulaktan kulağa dolanmaya başladı bile. Bu paylaşımlar benim aklıma bazı soruları getirdi…

Cristian Ramirez’i menajeriyle beraber İstanbul’a davet eden Comolli miydi?.. Ekvadorlu dakika dakika her anını sosyal medyadan paylaştığı için Krasnodar’ın “bizden izinsiz bir görüşme yaparsanız FIFA’ya gideriz!” dediği için mi yalanlama geçildi? Hem de, “sosyal medyanın gücüne ve iletişime çok inanıyoruz” diyen F.Bahçe yönetimi bu yüzden mi neredeyse 24 saat bekledi?

Emre’nin eniştesi ve avukatını İstanbul’a kim çağırdı? Giuliano’nun formasının kendisine verileceğini kim anlattı? Cocu’yla konuşturdu? Hollandalının, "çalışmaktan keyif aldım. Zeki bir oyuncu, o yüzden bir çok maçta onu kullandım. Kulübün durumunu anlıyorum. Onunla çalışamayacak olmaktan dolayı üzgünüm” demesine rağmen Giuliano neden satıldı?.. hem de bu satış Comolli’nin, “futbolcu satmaya ihtiyacımız yok” demesinen bir iki gün sonra oldu. Birileri 2016’da UEFA ile imzalanan yapılandırma anlaşmasını Comolli’nin önüne koymuş olabilir mi?

Evet Giuliano, Türk basının dediği gibi 10.5 milyon euro’ya yapıldı. Ama 7 milyon euro’sunun garanti, 3.5 milyon euro’sunun bonus olduğu doğru mu?.. Hem de bu bonusun 3 yıl içine yayıldığı ve ancak 3 sezon sonra F.Bahçe’nin kasasına gireceği doğru mu? Peki Giuliano’nun transferinde Eduardo Uram, Ahmet Bulut ve Yasin Turan isimli menajerlerin ne işi var? Bu menajerlere bir para ödenecek mi? Neden satışı yapan F.Bahçe ödeyecek?

Aziz Yıldırım’ın kulübün kapısından geçmesini bile yasakladığı Ahmet Bulut nasıl oldu da bir anda işlerin içine girmeye başladı? Fernandao transferinde de Giualiano’nun işini bitiren tayfanın parmağı var mı?.. zaten Fernandao’nun menajeri Uram. F.Bahçe’ye gelişinde de pek çok off-shore hesabından alışveriş işlemleri football-leaks belgelerinde ortaya çıkmıştı. Acaba yine benzeri durumlar mı yaşandı?

Bir de Andre Ayew var di mi?.. Nani bedelsiz gelmeye hazırken, birisi bana 1.5 milyon euro kiralama bedeliyle Ayew’in neden alındığını anlatır mı?.. ha bir de biliyor musunuz Ayew’in babası Abedi Pele, FIFA lisanslı menajer değil. Peki 900 bin euro’luk menajerlik ücreti hangi yolla kendisin ödendi? Resmi bir FIFA menajerine sahip olmayan Slimani’nin 1 milyon euro’nun üzerindeki menajerlik ücreti kimin cebine gitti?

Ben bazı sorular sordum… eminim daha önce sorduğum sorulara cevap alamadığım gibi bu sorulara da cevaplar alamayacağım. Ama Comolli ilgili bir İngiliz gazetecinin bana söylediği sözü Ali Koç’a umarım birisi aktarır:

Terraneo mu? West Brom’u gençleştiriyor. Tam anlamıyla tanımıyorum ama anlattığın kadarıyla bile Comolli’nin yanında melek gibi kalır.