17 Ocak 2019, Perşembe

> Dimas Barbosa (Tigres'in kaleci antrenörü) > Adil bir sonuç oldu
Dimas Barbosa (Tigres'in kaleci antrenörü)

Adil bir sonuç oldu

25 Eylül 2016 00:46

Mükemmel bir derbi oldu ve bana göre adil bir sonuç oldu. Ancak Beşiktaş'ın gol pozisyonları daha fazlaydı...


Beşiktaş 4-2-3-1 ile başladı. Fabri, Gönül, Marcelo, Tosic, Caner, Atiba, İnler, Oğuzhan, Quaresma, Olcay ve ilerde Cenk 11'iyle başladı. Galatasaray ise Muslera, Sabri, Chedjou, Balta, Carole, Selçuk, Tolga, Bruma, Sneijder, Yasin ve Eren 11'iyle sahada yer aldı.

Sabri ve Yasin'in oynadığı kanatta Caner ve Quaresma etkili oldular. İlk dakikalarda Beşiktaş baskılı oynadı.

Mücadelede Sneijder'in 8. dakikada kullandığı korner atışıyla eşitlik bozuldu. Beşiktaş bu dakikaya kadar oyunu kontrol etmekteydi ancak Eren'in golü Galatasaray'a iyi geldi.

Beşiktaş hücum yapmaya devam etti ama savunmada dikkatli olan ve Muslera gibi bir kaleciye sahip olan Galatasaray, Beşiktaş'ı durdurdu. Galatasaray geniş alanlar buldu. Bunlardan birinde Bruma, skoru 2-0'a getirdi. Fabri'nin bu golde yapabileceği bir şey yoktu. Devre bu golle 2-0 bitti.

Şenol Güneş ikinci yarıya bazı taktiksel değişiklikler ile başladı. Talisca ve Aboubakar hamlesini yaptı.. Cenk ve Aboubakar ile Beşiktaş topu ön alana daha fazla getirmeye başladı. Çok değişken bir sistemle oynadılar. Quaresma ve Talisca ile beraber sistem 4-2-2-2'ye döndü.

Galatasaray, Beşiktaş'ın bu taktiksel değişimlerine cevap veremedi. Beşiktaş, Atiba ile gole yaklaştı ancak Muslera izin vermedi.

73. dakikada bir korner atışında Marcelo sahneye çıktı ve 40 bin Beşiktaşlıyı sevindirdi. Beş dakika sonra Tosic'in kaptığı top ve Cenk'in bitirişiyle skor 2-2'ye geldi.

Galatasaray sonradan değişikliğe gitti. Yorgun Sabri ve Yasin'in yerine Cavanda ile Josue girdi. Galatasaray, Beşiktaş'ın hızını kesmekte başarısız oldu. Şenol Güneş bir hamle yaparak Cenk'in yerine Adriano'yu oyuna aldı ve sistem 4-2-3-1'e döndü.

Son dakikalara Bruma'nın yerine Josue girdi. Josue 93. dakikada Sneijder'in sihirli pasıyla buluştu ancak Fabri bu pozisyonun gol olmasını engelledi. Bu pozisyonun ardından Adriano hemen topu aldı ve Quaresma'ya attığı pasla Portekizli oyuncunun Muslera ile karşı karşıya kalmasını sağladı. Ancak Muslera maçın son şansında başarılıydı. Mükemmel bir derbi oldu ve bana göre adil bir sonuç oldu. Ancak Beşiktaş'ın gol pozisyonları daha fazlaydı.