21 Kasım 2018, Çarşamba


> Futbol > Almanya'yı değil, Türk Milli takımını seçti!

Almanya'yı değil, Türk Milli takımını seçti!

TFF, Alman Ümit Milli Takımı’nın ve Mönchengladbach’ın orta saha oyuncusu Tolga Ciğerci için girdiği savaşı kazandı…Gurbetçi futbolcu yaklaşık 2 ay süren görüşmelerin sonunda Türkiye’ye “evet” dedi ve Almanya'dan vazgeçti.


25 Eylül 2012 17:21

Almanya'yı değil, Türk Milli takımını seçti!

Ve Türkiye Futbol Federasyonu Almanya ile girdiği bir savaşı daha kazandı. Milli Takımlar teknik kadrosunun talebi doğrultusunda yaklaşık iki aydır Mönchengladbach’ın başarılı orta saha oyuncusu Tolga Ciğerci’ye ay - yıldızlı formayı girdirmek için uğraş veren Türkiye Futbol Federasyonu sonunda genç futbolcuya imza attırdı.

Bugüne kadar genç takımlarda Alman Milli Takım formasını giyen ve bu sezonda takımının önemli oyuncularından biri haline gelen Tolga Ciğerci’nin tercihini Türkiye’den yana yaptığı imzalı yazısının pazartesi günü FIFA’ya gönderildiği öğrenildi. TFF Futbol Gelişim Direktörü ve aynı zamanda Ümit Milli Takım teknik direktörü olan Tolunay Kafkas’ın raporu doğrultusunda ay-yıldızlı milli takıma kazandırılan Tolga Ciğerci’nin ilk olarak ekim ayında ay-yıldızlı milli formayı giyeceği belirtildi.

1.85 boyunda ve 20 yaşında olan Tarsuslu Tolga Ciğerci sezon başında Marco Reus’un takımdan ayrılmasıyla birlikte Borussia Mönchengladbach 11’inin önemli bir oyuncusu olmuştu.

SIRADA MAINZ 05’Lİ YUNUS VAR

Son dönemlerde Tunay Torun, Mehmet Ekici, Kerim Frei gibi isimleri ay-yıldızlı formaya kazandıran milli takımlar teknik kadrosunun yeni hedefinin Mainz 05’in orta saha oyuncusu Yunus Malli olduğu ortaya çıktı. Alman milli takımının formasını giyen 20 yaşındaki Yunus için ise görüşmelerin başladığı öğrenildi.

Etiket: Tolga CiğerciHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor