26 Mayıs 2018, Cumartesi


> > Zor ama imkansız değil!

Zor ama imkansız değil!

A milliler büyük umutlarla çıktığı ilk maçından yer yer ikili mücadelelerde ayakta dahi kalmakta zorlandığı maçtan 1-0 yenilere işi iyice zora soktu.


İspanya maçına mutlak puan parolası ile çıkılacak. Hırvatistan maçının ikinci yarısı baz alınırsa iş imkansıza yakın duruyor. Fakat bu takım buraya gelirken zoru değil imkansız denileni başardı. Bu gruptan da en iyi grup 3.sü olur mu? Ya da 2. olarak gruptan çıkar mı? Hep beraber göreceğiz.

Sorunlar ne idi

-Taktik formasyon; kim nerede nasıl oynuyor bilen var mı? Hangi sistem oynanıyor? Niye stoper menşeeli stoper yok? Yan ortalarda ve birebirlerde defansın göbeği hallaç pamuğu oldu. Santrafor neden ıssız adam?

-Fizik kondisyon; Sahada adam akıllı ikili mücadele olduğunda ayakta duran yok. Hep kayıplardalar. Orta sahada büyük işler beklenen yıldızların başta Arda olmak üzere formu düşük, fiziksel kondisyonu da iyi değil.

-Yanlış oyuncu değişikliği; Emre Mor, Ardanın yerine dahil olmalıydı. Oğuzhan kalmalıydı. Oyuna stoper girip, Topal orta sahaya çekilmeliydi. Hakan da kanatta harcanmamalıydı.

Hırvatistan daha iyiydi; Hırvatistan takımı ve hem sistem, hem mental, hem fiziksel hem de bireysel anlamda daha iyiydi. Galibiyeti hakettiler.

Oğuzhan çıkmamalıydı

Oğuzhan beklenmeliydi. Çünkü Modriç’in golüne kadar her ne kadar Hırvatistan takımı bizden bir adım daha kontrollü olsa da, net pozisyonları yoktu. İkinci yarı Oğuzhan çıkınca orta saha çöktü. Takım ileride top tutup etkili olamadı. Hırvatlar 4-0 kazanabilirdi. Şansları yaver gitmedi. Sonra profesyonelce dakikaları harcayıp oyunu soğuttular.

Emre ilk 11 başlamalı

Kim ne derse desin, Arda isterse hiç maça çıkmamış olsun, 11’de başlaması normaldi. Fakat bir daha ki maç yedek soyunması olağandır. Çünkü istediklerini yapmaya fiziksel kondüsyonu ve maç eksikliği müsade etmedi. Rakitic, Modric, Arda üçü de klasman olarak dünya futbolunda aynı yerdeler. Fakat sahada bu klasmandan eser yoktu.

Bitmedik gruptan umut kesilmez

Bu takımın geçmişte yaşattıkları düşünülerse umutlar kesilmemeli. Hollanda maçları öncesi de aynı karamsar hava vardı. Sonuç bambaşka oldu. Bir beraberlik bütün herşeyi değiştirebilir. Çok zor ama imkansız değil.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor