23 Nisan 2018, Pazartesi


> Basketbol > Zeljko Obrdovic'ten ağır ifadeler!

Zeljko Obrdovic'ten ağır ifadeler!

Fenerbahçe Coach'u Zeljko Obradovic, THY Euroleague'de farklı Basketbol Süper Ligi'nde farklı hakem kurallarına göre oynamaları hakkında ağır konuştu.


03 Ekim 2016 15:26

Zeljko Obrdovic'ten ağır ifadeler!

Fenerbahçe Coach’u Zeljko Obradovic, THY Euroleague ve Basketbol Süper Ligi’nde değişen kurallar hakkında ağır açıklamalar yaptı. 32. Cumhurbaşkanlığı Kupası için düzenlenen basın toplantısında, medya mensuplarının karşısına çıkan deneyimli antrenör, “İki farklı turnuvada, iki farklı kuralla oynayacağız. Bu bizler için bir felaket olur” dedi.

Farklı kuralların kendilerini adaptasyon konusunda zorlayacağını vurgualayan Sırp coach, “Euroleague’de farklı kurallar olacak, ligde farklı kurallar olacağını öğrendik. Hepimiz için kurallar aynı olmalı. Ben kendimi nasıl buna adapte edeceğim, oyuncularıma bunu nasıl anlatacağım. Euroleague’de farklı, ligde 2 gün sonra farklı düdüklerin çalınacağını nasıl açıklayacağım? Ama herkesin de aynı sorunu yaşadığını söyleyebilirim. Bu ligdeki bütün coach’ların mutabık kaldığı bir konuydu. İki farklı turnuvada, iki farklı kurallar çerçevesinde oynamamız basketbol için çok kötü bir gelişme” diye konuştu.

Bu durumun bütün basketbol dünyasını ilgilendirdiğini ifade eden Zeljko Obradovic, “İki günde bir farklı hakemlik kurallarında maçlarımızı yapmak zorunda kalacağız. Bu tabii ki basketbolun bazı yönlerini ilgilendiren tarafı. Biz de tüm coach’lar olarak hem bizler için, hem de oyuncular için zor olacak. Biz başkalarının aldığı kararlar sonucunda sıkıntıları yaşayan insanlarız. Kendini dünyanın en önemli insanı olduğunu düşünen insanların aldığı kararların ceremesini çekeceğiz. Kuralların kolay anlaşılabilir olması en temel olaydır” şeklinde konuştu.

İki farklı kuralla oynamanın Basketbol Federasyonu’nun suçu olmadığını belirten Obradovic, “Her yıl düzenlenen Euroleague toplantılarında coach’lar olarak bir araya geliriz. Oradan yüzde 100 mutabakata vararak ayrılıyoruz. Euroleague toplantılarından çıktığımızda o kurallara göre oynayacağımızı biliriz. BSL ise FIBA şemsiyesinin altında olduğu için FIBA’nın kuralları çerçevesinde oynuyoruz. Burada Türkiye Basketbol Federasyonu’nun bir suçu yok. NBA’e baktığınızda bile onlar Euroleague’deki kuralların bazılarını almaya başladı. Bu sadece Obradovic’in değil, 16 coach’un ortak düşüncesi” ifadelerini kullandı.

Perasovic: Gülünç durumlarla karşılaşabiliriz

Obradovic’in bu konu hakkında konuşması için topu atması üzerine Anadolu Efes Coach’u Velimir Perasovic de şu ifadeleri kullandı:

“Açıkçası herkesin kafasının karıştığını söyleyebilirim. Euroleague’de hızlı hücumu kesmek teknik faul oluyor. Ligde ise hızlı hücumu durdurmaya çalışılan faullerde devam kararı edebileceği konuşuldu. Biz kendimizi nasıl adapte edelim? Bir gün lige göre bazı günler Euroleague’e göre adapte etmemiz lazım. Gülünç durumlarla karşılaşabiliriz.”

Etiket: Fenerbahçe, ObradovicHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor