23 Mayıs 2018, Çarşamba


> > Zayıf rakip, iyi skor

Zayıf rakip, iyi skor

Akhisar beraberliğinden sonra sorulduğunda son 4 hafta kala en kolay geçecek maç hangisi diye, Hep bir ağızdan Kayseri maçı olacağı söyleniyordu. Öyle de oldu. Neredeyse tek bir pozisyon dahi bulamadılar.


Kaldı 3 hafta, Galatasaray derbisi, sezonun ilk yarısı Beşiktaşın belki de sezonun en etkisiz futbollarından birini oynadığı Osmanlıspor ve kupa da Beşiktaşı elemiş, şu anda harika bir form grafiğine sahip Konyaspor,  3’üde birbirinden zorlu maçlar, bu maç kesinlikle bir ölçü değil.

Rakibi karşısında kendi stadında 8,9 atabileceği maçı 4-0 gibi bir skorla bitirdi. Şenol Hoca bir beraberlik hakkına sahip olduğu bilincine iyice vakıf olmalı. Bu tarz stratejik kurşunları kullanamama Şenol Hoca’nın en büyük zafiyetidir. Şöyle bir geçmişe bakıldığında dediklerim daha iyi anlaşılır. İyi oynadık boğduk değil. Artık sadece istenilen alınmalıdır. Kötü futbol, iyi futbol artık hiçbir ölçü değil. Bir beraberlik hakkı var Şenol Güneş’in ve Galatasaray maçında ya hep ya da hiç denmemeli.

Quaresma serbestken daha iyi oynuyor

Sezon başı kampta ve ilk haftalarda Quaresma’yı 10 numara serbest adam mevkinde çok denedi Şenol Hoca, Fakat istenilen maya tutmadı. Ne zaman ki Sosa ile değişmeli oynuyor. Hem Sosa’nın üretkenliği artıyor. Hem de Quaresma resitali başlıyor.

Sahte ön libero Oğuzhan yine tedirgin etti

Şenol Hoca ile bu senenin en büyük çıkışını yapanlardan Oğuzhan Akhisar maçında da, bu maçta da defansif anlamda eksik kaldı. Kendi mevkisi değil fakat yıldızlaştığı alan oldu o koridor. Defansif meziyetleri gününde olmayınca büyük problem yaşanıyor. Bugünkü rakip zayıf kaldı ve pek görülmedi.

Defans zaafiyeti çözülürse gelecek sezon çok rahat geçer

Takımın gol atma pozisyon bulma konusunda hiçbir problemi yok. Daha kaliteli defans oyuncuları ve takımın defans anlayışının geliştirilmesi ile şampiyonlar liginde çeyrek final dahi hayal olmaz. Ligde uzun yıllar ambargo koyulabilir.

Alkışlar Tosic’e

Gerçek bir profesyonel, yetenekleri kısıtlı, hatalar yapıyor. Yeri geliyor hiç güven vermiyor. Ama yılmadan çalışıyor. Takımın ihtiyacı olduğunda çıkıp elinden gerekeni hiç sırıtmadan vermeye çalışıyor. Mersin maçı, Trabzon maçı ve bu maç çok önemli bir rol oynadı. Bu takımın asla 11 oyuncusu olamaz. Ama kadroda böyle çalışkan, iş disiplini yüksek oyuncular her zaman bulunmalı.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor