23 Nisan 2018, Pazartesi


> Basketbol > 'Yine çok severek ve heyecanla izleyeceğiniz bir takım olacak'

'Yine çok severek ve heyecanla izleyeceğiniz bir takım olacak'

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Genel Menajer Yardımcısı Ömer Onan, FB TV’de yayınlanan Güncel programına konuk oldu ve gündeme dair açıklamalarda bulundu.


09 Temmuz 2016 12:36

'Yine çok severek ve heyecanla izleyeceğiniz bir takım olacak'

Vesely ile anlaştıklarını ifade eden Ömer Onan, Ekpe Udoh’un da imzasını beklediklerini söyledi.  Skorer bir oyuncu transfer etmeyi de planladıklarını açıklayan Onan, desteklerinden dolayı Başkan Aziz Yıldırım’a ve Yöneticilere de teşekkür etti.

İşte Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Genel Menajer Yardımcısı Ömer Onan’ın açıklamaları:

Ömer Onan: “Çok karakterli bir oyuncu”

“Jan Vesely ile anlaştık, bizle birlikte olmaya devam edecek. Kolay bir süreç değildi. Velsey’e teşekkür ediyorum. Gerçekten çok karakterli bir oyuncu. Burada olmaktan dolayı da çok mutlu. Vesely ile de konuştum bugün burada kendisiyle canlı bağlantı yapmak istiyorduk ama Vesley bu saatlerde uçakta olacağı için mesajını bana ulaştırdı.

Vesely’den Mesaj: “Harika bir sezon geride kaldı ancak her şey bitmedi”

“Harika bir sezon geride kaldı ancak her şey bitmedi. Fenerbahçe çok büyük hedefleri olan, çok büyük bir kulüp. Ben de hem bu hedefleri paylaştığım hem de oyuncu ve karakter olarak gelişebileceğimi düşündüğüm en iyi yer Fenerbahçe olduğu için kalmaya karar verdim. Artık tamamen önümüzdeki sezonu düşünüyorum. Fenerbahçe Ailesi’nin bir parçası olmak büyük bir onur. Herkes bilmeli ki birlikte yapacak daha çok şeyimiz var”

Ömer Onan: “Başkana ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum”

"Avrupa’nın şu anda uzak ara en iyi pivotunu kadroda tuttuğumuz için de ayrıca mutluyum. Başkanımız, sponsorumuz olmadığı halde hiç geri adım atmadan sonuna kadar bu süreçte bizim yanımızda oldu. Başkana ve yönetim kuruluna da böyle bir fedakarlık yaptıkları için teşekkür ediyorum."

Ömer Onan: “Final Four’u kazanmayı istiyor”

"Şunu çok açık söyleyebilirim. Vesely geçtiğimiz Final Four öncesi büyük bir sakatlıktan çıktı ve orayı yakalamak için büyük uğraş verdi. Yarım kalmış bir işimiz var diyor. NBA’de herkes “çılgın para” diyor, buna rağmen bence burada kalmasındaki önemli etkenlerinden biri müthiş bir seyirci desteğinin yanı sıra bu takımla ve bu kulüp ile Final Four’u kazanmayı istemesidir."

Ömer Onan: “Herkes burada çok mutlu”

"Herkes burada çok mutlu. NBA standartlarında bir salonumuz var. Müthiş bir seyircimiz var. Çok iyi bir antrenörümüz var. Başkan ve yönetim kurulu her zaman bu takımın arkasında. Vesely daha önce NBA’i de denemiş bir oyuncu. Burada Avrupa’nın en önemli oyuncusu. İsmine şarkılar yazılıyor. İnsanlar bunu kaybetmek istemiyor. Vesely'e tekrardan teşekkür ediyorum. Kontratımız üç senelik. Ama her sezon sonunda NBA çıkışı tekrar var. NBA çıkarsa bizde NBA’in Avrupa kulüplerine ödediği buy out (bonservis) alacağız. İnşallah bu seneyi bitirir ve ondan sonra iki yıl daha kalmaya devam eder. Kariyerinin sonuna kadar da kalabilir, Vesely’nin burada olmasından dolayı çok mutluyuz."

Ömer Onan: "Udoh’un imzasını bekliyoruz"

"Udoh’u biz çok seviyoruz ve burada devam etmesini istiyoruz. Onun içinde müthiş bir fedekarlık gösterdik. Başkanımızla birebir konuştuğumda fedakarlığın en üst noktasına kadar geldik  Bugüne kadar Ekpe Udoh, hep NBA’yi beklediğini söylüyordu. Biz de buna saygı gösteriyoruz ama artık bugün itibariyle NBA’den istediği kontratı alamayacağı belli oldu. O açıdan da Udoh’u imzaya bekliyoruz.  Maksimumuzu verdik. Avrupa’da bizim verdiğimiz bu kontratın daha üstüne çıkabilecek CSKA Moskova ve Darüşşafaka’dan başka takım yok. Seyirci de biz de imzasını bekliyoruz. Hickman’ın yerine de bir skorer, Bogdanovic’i tamamlayıcı oyuncu düşünüyoruz. Maurizio Gherardini ile birlikte Amerika’ya gidiyoruz. Amerika’da NBA Yaz Ligi'ni takip edeceğiz. İsimler kafamızda. Son kez izleyeceğiz. Oradan bir oyuncu ile birlikte dönebiliriz."

Ömer Onan: “Vesely hem muhteşem bir oyuncu, hem de muhteşem bir karakter”

"2 senedir oyuncu alırken; hem iyi oyuncu olup hem de iyi karakterli olmasına çok özen gösteriyorduk. Hoca, ben, Maurizio bir araya geldiğimiz zaman, çok daha yetenekli olup ama karakterinde zafiyeti olan oyunculardan hep uzak durduk. Bunun da meyvelerini topluyoruz. Vesely bir kez daha hem muhteşem bir oyuncu olduğunu hem de muhteşem bir karaktere sahip olduğunu gösterdi. Çünkü gelen tekliflere çoğu oyuncu dayanamaz, NBA’ye gidebilirdi. Doğru işler yaptığımızı görüyoruz. Böyle karakterli oyuncuları kadromuzda tutmak, muhafaza etmek bizim için çok önemli. Tekrardan Başkanımıza ve Yönetim Kurulumuza çok teşekkür ediyorum. Avrupa’nın en iyi oyuncularını kadromuzda tutumamız için bize sağladığı imkanlardan dolayı."

Ömer Onan: “İstediğimiz hedeflere doğru gideceğiz”

"Fenerbahçe taraftarı rahat olsun. Yine çok severek ve heyecanla izleyecekleri bir Fenerbahçe takımı olacaktır. İstediğimiz hedeflere doğru gideceğiz. Bunu hep söylüyorum. Final Four sonrası geçen yıl da final oynadık. Bu senede kesin şampiyon oluruz, diye bir şey yok. Belki Final Four bile oynamayabiliriz. Bunun örneklerini bin kere verdik, bin birinci kez vereyim. CSKA, 13-14 senede 3 şampiyonluk kazandı. Real Madrid 20 seneden sonra bir kere şampiyonluk aldı. Hedefimiz hep orası. Avrupa’da hiçbir kulüpten de çekinmiyoruz ama kolay iş de değil. Bütün takımlar çok iyi. Son 3-4 seneye damga vuran bir Fenerbahçe var.  Avrupa’da en iyi 4-5 takım arasına girmiş, reytingi çok yüksek bir takım Fenerbahçe. Avrupa’da bilinilirliği çok yüksek, Amerika ve Çin’de de izlenen bir takım olduk. Bu yolda da devam edeceğiz."

Etiket: Basketbol, Fenerbahçe, Ömer OnanHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor