13 Aralık 2018, Perşembe


> Galatasaray > Yiğit Şardan: Galatasaray Sportif AŞ satılmalı!

Yiğit Şardan: Galatasaray Sportif AŞ satılmalı!

Galatasaray’da Adnan Polat döneminde yöneticilik yapan Yiğit Şardan, çok konuşulacak bir öneri gündeme getirdi. Yiğit Şardan, Galatasaray’ın başarılı olması için Sportif AŞ’yi satması gerektiğini söyledi.


18 Nisan 2016 02:13

Yiğit Şardan: Galatasaray Sportif AŞ satılmalı!

Galatasaray eski yöneticisi Yiğit Şardan, Serhat Ulueren’in hazırladığı Telegol programında sarı kırmızılı kulübün geleceğine ilişkin çok konuşulacak bir öneride bulundu.

Sözlerine, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a imalı sözlerle başlayan Şardan, “Galatasaray’ın en çok şampiyonluğunu gören ve en başarılı başkan, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’dır. Bir camiayı eleştirirken bunları da göz önünde bulundurmalı” dedi.

Yiğit Şardan, sarı kırmızılı kulübün başarılı olabilirmesi için çok çarpıcı bir öneri sunarken, “Galatasaray’ın futbolda başarılı olması için büyük bir gruba Sportif AŞ’yi satması gerekir. Katarlı olur, Rus olur, Kazak olur fark etmez. Böyle bir gruba devredilmesi lazım. Futbolun gelir ve giderlerinin kendi içinde değerlendirilmesi, 111 yıllık direndiği demokratikleşmeyi gerçekleştirmesi gerekir” ifadelerini kullandı.

Sarı kırmızılı kulübün üyeliğini halka açması gerektiğini ifade eden eski yönetici, “Yapılması gereken Galatasaray’ın üyeliğini açması, çok düşük rakamlarla üyelik yapması ve en az 300-500 kişiyi kaydedip 100 milyon dolar civarı nakit üretmesidir. Gelir sermayesi olan bir grupla da futbolu yönetip, Galatasaray’ın sevgi sermayesini de ekleyerek bunu başarıya çevirmesi gerekir” değerlendirmesini yaptı.

Şardan, önerilerinin gerçekleştirilmemesi halinde Galatasaray’da kötü günlerin süreceğini iddia ederken, “Galatasaray Adası’nı, farelerin dolaştığı, havuzuna bile girilmeyen bir yeri sosyal tesis yapan zihniyet bu söylediklerimi asla kabul etmez. Fakat şu da var ki bunları yapmazlarsa başarısızlık sürecek, borç da sürekli artmaya devam edecek ve düzlüğe çıkılamayacak. Bunu yaparlarsa Galatasaray, dünyanın en başarılı ve büyük kulüplerinden biri olacak” dedi.

Mevcut yönetimin eleştirilmesinin Galatasaray’ı sorunlarından arındırmayacağını söyleyen eski yönetici, “Galatasaray, artık Galatasaray Lisesi’ne sığamayacak kadar büyük bir camiadır. Çok değerli Galatasaraylılar vardır, lisenin önünden geçmemiştir ama Galatasaray’a büyük hizmetler verebilir. Galatasaray, eğer üyeliği halka açarsa dünyanın en büyük 10 kulübünden biri haline gelir. Galatasaray’dan başka Real Madrid’de, Barcelona’da, Manchester United’da var böyle büyük bir taraftar potansiyeli. Artık bunlar konuşulmalı. Dursun Özbek istifa etmeliymiş, şu kişi gelmeliymiş bunlar bırakılmalı artık.” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Telegol

Etiket: yiğit şardan, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor