20 Şubat 2019, Çarşamba


> Galatasaray > Yeniden başkan olmayı düşünüyor mu?

Yeniden başkan olmayı düşünüyor mu?

Galatasaray Kulübü Eski Başkanlarından Adnan Polat, Macaristan Başbakanı Victor Orban ile birlikte Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de bulunan Gül Baba Türbesi'ni ziyaret etti.


16 Kasım 2018 16:53

Yeniden başkan olmayı düşünüyor mu?

Polat söz konusu ziyaret sonrası Radyospor'un canlı yayın konuğu oldu. Özgür Sancar’ın sorularını yanıtlayan Adnan Polat, sarı-kırmızılıların gündemine dair da açıklamalarda bulundu. Polat'ın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde;

"Gül Baba Türbesi bir sembol oldu”

30 seneden beri buraya gelip gidiyorduk. Gül Baba Türbesi’ne denk geldik yıllar önce. Burada çalışmalar yapıldı. Tüm Osmanlı eserleri bulundu. Cumhurbaşkanımız da Gülbaba’yı ziyaret etti. Fon oluşturuldu. Yeni baştan restore edilmesi kararı verildi. Ciddi emekler verildi. Victor Orban da geldi ve görüşlerini anlattı. Müslümanların ve Hristiyanların saygı gösterdiği bir şahsiyet. Bir Müslüman dervişi olmasına karşın Hristiyanların da ziyaret ettiği bir türbe oldu. Türk-Macar ilişkileri zaten iyi. Gülbaba Türbesi de bir sembol oldu. Sadece Macarlar değil, Avrupa’dan diğer gelenler de ziyaret ediyor.

"Sadece Müslümanlar değil, herkes ziyaret ediyor"

Türkiye’de de Meryem Ana Kilisesi var. Oraya gittiğimde de Müslümanları görüyorum. Dünya üzerinde bu tür kişilikler ender de olsa var. Gülbaba da bir Bektaşi dervişi olarak gelmiş, rahmetli olmuş, Merzifonlu biri. Son derece saygın bir kişilik. Gurur duyulacak bir olay tabi ki. Ziyaretçi sayısı da artıyor. İstanbul’dan Budapeşte’ye uçak bulmak da kolay değil. Hem turizm, ticari anlamda ahenk içinde çalışılıyor. Bizim de çorbada tuzumuz olduysa ne mutlu bize. Türkler buraya geldiğinde de ecdadıyla gurur duyuyor. Bu da güzel bir şey.

"Kimse kimseye durduk yere ceza vermez"

Galatasaray ile ilgili çok fazla bir şey söylemek istemiyorum. Keyifsiz bir manzara var. Hem Türk futbolunda hem de Galatasaray'da güzel tablolar göremiyoruz. Ortada ceza varsa mutlaka bir durum, sebep vardır. Kimse kimseye durduk yere ceza vermez.

"Türk futbolunda bir geriye gidiş var"

Sadece Galatasaray değil, diğer takımların da arzu edilen seviyede olmadığını düşünüyorum. Şampiyonlar Ligi'nde şansımızın çok yüksek olmadığını düşünüyorum. Herhalde UEFA Avrupa Ligi’ne gideceğiz. Türk futbolunda bir geriye gidiş var.

"UEFA’nın dikte etmesini kabul edemiyorum"

Türk futbolunu yeniden bir yapılanmaya sokmak lazım. En çok üzüldüğüm noktalardan biri mali disiplinimizi kendi federasyonumuzun, kurumlarımızın değil de UEFA'nın bize dikte etmesini kabul edemiyorum.

"Günü kurtarmaya yönelik hamleler yapılıyor"

Sadece Galatasaray değil, diğer kulüplerde de ciddi sıkıntılar. Mali açılardan çok ciddi sıkıntılar var. Maalesef günü kurtarmaya yönelik hamleler yapılıyor. Şu anda çok umutlu değilim.

"Yöneticilik ya da başkanlık düşünmüyorum"

Galatasaray’a gönül vermiş biriyim. Bir taraftar olarak Galatasaray’ı seyrediyorum. Yöneticilik ya da başkanlık düşünmüyorum. Şu anda böyle bir fikrim yok.

 

Kaynak: AjanssporHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın