25 Haziran 2018, Pazartesi


> Beşiktaş > Yalçın Karadeniz'i denetleme iddiaları yaktı

Yalçın Karadeniz'i denetleme iddiaları yaktı

Yalçın Karadeniz'in disiplin kuruluna sevk edilme sürecinin başlaması ile ilgili pek çok iddia gündeme geliyor.


09 Ekim 2016 09:18

Yalçın Karadeniz'i denetleme iddiaları yaktı

Beşiktaş camiası Yalçın Karadeniz'in disipline verilmesi ile stabil giden gündemine bir anda kendi eliyle dinamiti koydu. Divan Kurulu Başkana karşı yapılan bu hamle ile ilgili olarak kafa karışıklığı ise, Denetim Kurulu'nun herhangi bir disipline sevk etme yetkisinin olmaması ile daha da karıuştı. Tüzüğe göre her Beşiktaş Genel Kurul Üyesi, yönetim kuruluna bir dilekçe vererek, herhangi bir üyenin disiplin kurulna verilmesi için şikayette bulunabilir. Şu anda Karadeniz'in disiplin kuruluna sevk edilmesi gibi bir durum henüz yok. Karadeniz'in disiplin kuruluna sevk edilmesi ancak yönetimin kararı ile olur.

Disipline sevkin ardında Karadeniz'in belgeleri var

Yalçın Karadeniz'in disiplin kuruluna sevk edilme sürecinin başlaması ile ilgili pek çok iddia gündeme geliyor. Asıl iddia ise Başkan Fikret Orman'ın karşısına başkan adayı olarak çıkmayı düşünen ve elinde mali olarak çok net farklı rakamlar bulunan Karadeniz'in böyle bir ortamda bu dosyaları açıklayarak Orman ve yönetimini zor durumda bırakacak olması nedeniyle yönetimin böyle bir hamleye onay vereceği konuşuluyor.

Sadece Karadeniz değil, tüm divan disipline gitmeli

Yalçın Karadeniz'in disiplin kuruluan sevki pek çok tartışmayı da gündeme getirdi. Karadeniz'in yaptığı açıklamalar nedeniyle yaşadığı sıkıntı için, "yönetim kurulundan aldığı yetkiyle açıklama yaptı" iddiası gündeme geldi. Karadeniz'in yaptığı açıklamaların suç olarak kabul edilmesi durumunda yılda 4 kez açıklama yapan başkanın şimdiye kadar neden disipline sevkedilmedi de tartışma konusu oldu. Karadeniz'in divan kurulu başkanı olarak açıklamaları yaptığı, bu durumda sadece Karadeniz'in değil tüm divan kurulunun disipline verilmesi gerektiği de gündeme geldi.

Karadeniz'i denetleme iddiaları yaktı

Beşiktaş'ta Yalçın Karadeniz'in disiplin kuruluna sevk edilmesi ile başlayan süreçte herşey dönüp dolaşıp rakamlara geliyor... Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı yaklaşık bir ay önce üyelere bir mektup gönderip kulübün toplam borcunun 6 Ağustos’ta açıklandığı gibi 1 milyar 500 bin TL değil 2 milyar 348 milyon 922 bin TL olduğunu iletmişti. Karadeniz bu raporla ilgili olarak yönetimin bilgisi olmadığını, "denetleme hatası" olduğunu açıklamıştı. Karadeniz'in o gün "hata" yaptılar dediği denetleme kurulu bugün divan başkanını disipline gönderme kararı aldı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: yalçın karadeniz, beşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor