23 Mayıs 2018, Çarşamba


> Spor Magazin > Yağmur Sarıoğlu’nun cezası ne olacak?

Yağmur Sarıoğlu’nun cezası ne olacak?

Otobanda yaptığı 270 km hızla tepki çeken Yağmur Sarıoğlu'nun ceza alıp, almayacağı merak konusu oldu...


27 Haziran 2016 16:22

Yağmur Sarıoğlu’nun cezası ne olacak?

Galatasaraylı Sabri Sarıoğlu’nun hız tutkusuyla ünlü olan eşi Yağmur Sarıoğlu, arkadaşı Snapchat fenomeni Kerimcan Durmaz’ı havaalanına yetiştirmek için otobanda yaptığı sürat rekoru denemesiyle magazin gündemine bomba gibi düştü. Hız sınırını aşarak, insanların canını tehlikeye atan Sarıoğlu, sadece 412 TL ödeyip kurtulacak mı?

Lamborghini otomobiyle 270 kilometre hıza ulaşan Sarıoğlu’nun bu anlarını Snapchat’ten yayınlayan Durmaz, başlarına dert açacağından habersiz miydi? 1 milyon takipçisi olan Durmaz, bu videonun tepki çekeceğini düşünmemiş olamaz… Belki de cezai yaptırımların düşük olması, insanların bu durumu umursamamasına neden oluyor. Sarıoğlu’nun ceza alıp, almaması da merak konusu oldu. Hatta bazıları lisansının bile alınması taraftarı! ‘Kendilerini düşünmüyorlar, başka insanları da mı düşünmüyorlar’ diye tepki gösterenler çoğunlukta…

Türkiye’de her yıl binlerce insan trafik kazası yüzünden ölüyor…

 

1 yıl içinde 5 defa tekrarlanırsa sürücü belgesi alınıyor.

YASAL HIZ SINIRI

Otobanda yasal üst hız sınırı ise 120 km.

OTOMATİK CEZAİ İŞLEM YAPILIYOR

Görüntülerin ardından Sarıoğlu’na ceza kesilip kesilmeyeceği gündeme geldi. Yetkililer, Çeşme-İzmir Otobanı’nda sivil araçla gezici radar olduğunu, hız sınırını geçen araçlara otomatik cezai işlem yapıldığını açıkladı.

GÖRÜNTÜLER İHBAR KABUL EDİLEBİLİR

Otoban polisinin, sosyal medyadaki görüntüleri ihbar kabul ederek trafiği tehlikeye düşürmek suçundan savcılığa suç duyurusunda bulunabileceği söylendi.
Bölgedeki hızı da gösteren kameraların inceleneceği ve görgü tanıklarının ifadelerine başvurulacağı ifade edilerek, Sarıoğlu’nun 270 kilometre ile hız sınırı ihlali yaptığı tespit edilirse 412 TL para cezasına çarptırılacağı belirtildi.

 Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor