25 Nisan 2018, Çarşamba

> Dimas Barbosa (Tigres'in kaleci antrenörü) > Volkan Babacan'dan sevgilerle
Dimas Barbosa (Tigres'in kaleci antrenörü)

Volkan Babacan'dan sevgilerle

06 Eylül 2016 11:36

Türkler Fatih Terim'in isteğiyle çok savunmaya dönük oynadı...


Türkiye 4-1-4-1 gibi farklı bir dizilişle sahaya çıktı. Yokuşlu savunmmaya dönük, Ozan Tufan daha merkezi, Ere Mor sağda, Çalhanoğlu ve Ayhan ortada ve Cenk ilerde dizilişiyle sahada yer aldı.

Hakemin düdüğüyle beraber Türkiye kolay ataklar buldu. İlk 10 dakikada Emre Mor ile pozisyonlar buldu. Taraftarından yoksun olan Hırvatlar maça kosantre olmakta zorlandı. Türkler, Modric'i hep birlikte savundular. Serdar Aziz ve Mehmet Topal'ı geçen Hırvatlar 4 kez Volkan Babacan'a ve direklere takıldı.

Türkler Fatih Terim'in isteğiyle çok savunmaya dönük oynadı. İsmail Köybaşı'na yardımcı olması için Kaan Ayhan vardı. Top Cenk Tosun'a ulaştığında birkaç isim ileriye çıktı. Köybaşı ile Hakan Çalhanoğlu varyasyonlar yapıyordu ancak Köybaşı çaylak gibi Modrid'i düşürdü ve rakibine penaltı kazandırdı. Rakitic de bu penaltıyı gole çevirdi.

İlk yarının son dakikasında ise Emre Mor'a yapılan faul sonrası Hakan Çalhanoğlu topun başına geçti ve Perisic'in de yardımıyla Kalinic'i avladı. Devre 1-1 bitti.

İkinci yarıya Hırvatlar iyi başladı. Terim bunun üzerine savunmayı beşledi. Kaan Ayhan'ı çıkarıp, Ahmet Çalık'ı aldı. 5-2-2-1'e dönüldü. Savunmanın göbeğinde Topal, Çalık ve Aziz yer aldı. Ancak Mandzukic bu üçlüyü zor anlar yaşattı. Pjaca, Rakitic, Brozovic ile yakalanan pozisyonlarda Babacan kalitesini ortaya koydu. Terim bu dakikalarda Cenk Tosun'un yerine Beşiktaş'tan takım arkadaşı Olcay Şahan'ı oyuna aldı. Çalhanoğlu'nun sahte 9 pozisyonunda oynatmaya başladı. Sistem de 5-2-3 oldu. Terim hücumda daha etkili olmak için Volkan Şen'i de oyuna aldı. Ancak pozisyonlara giren Hırvatlar bu kez Kramaric ile gole yaklaştı ve kaleci Volkan Babacan'a takıldı. Mücadele son bulurken, Türkler istediğini aldı.

Canlı Maç Merkezi
YAZARIN TÜM YAZILARI