Filenin Efeleri, Avrupa Şampiyonası’na Son 16 Turu’nda veda etti

2019 CEV Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda mücadele eden A Milli Erkek Voleybol Takımı, son 16 turu maçında İtalya'ya 3-0 mağlup olarak turnuvaya veda etti.

23 Eylül 2019 Pazartesi 00:28 | Son Güncelleme: 23 Eylül 2019 Pazartesi 00:29
Filenin Efeleri, Avrupa Şampiyonası’na Son 16 Turu’nda veda etti

Fransa, Belçika, Slovenya ve Hollanda’nın ortaklaşa düzenlediği 2019 CEV Erkekler Avrupa Şampiyonası son 16 turu maçında Türkiye, İtalya ile karşı karşıya geldi. Milli takım, rakibine 25-22, 25-18 ve 25-21‘lik setlerle 3-0 mağlup oldu. Bu sonucun ardından A Milli Erkek Voleybol Takımı, Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda çeyrek finale yükselme şansını yitirerek son 16 turunda elendi.

T.C. Nant Başkonsolosu Aslı Oral, CEV Erkekler Avrupa Şampiyonası son 16 turunda oynanan Türkiye-İtalya karşılaşmasının ardından A Milli Takımımıza ziyarette bulundu.

İtalya - Türkiye: 3-0

SALON: Parc des Expositions

HAKEMLER: Stephan Grieder (İsviçre), Olivier Guillet (Fransa)

İTALYA: Piano, Giannelli, Juantorena, Anzani, Zaytsev, Antonov, Balaso (L) (Candellaro, Sbertoli, Lavia, Nelli)

TÜRKİYE: Arslan, Burak, Vahit Emre, Adis, Yiğit, Doğukan, Burak (L) (Selçuk, Batuhan, İzzet, Oğuzhan, Metin)

SETLER: 25-22, 25-18, 25-21

SÜRE: 85 dakika (30,26,29)

2019 CEV Erkekler Avrupa Şampiyonası son 16 turunda oynanan diğer mücadelelerde alınan sonuçlar ve çeyrek final eşleşmeleri şu şekilde:

Hollanda – Almanya: 1-3 (17-25, 22-25, 32-30, 23-25)

Sırbistan – Çek Cumhuriyeti: 3-0 (31-29, 25-21, 25-18)

Rusya – Yunanistan: 3-0 (25-16, 25-15, 25-16)

Fransa – Finlandiya: 3-0 (25-16, 25-23, 25-21)

Polonya – İspanya: 3-0 (25-18, 25-13, 25-16)

Belçika – Ukrayna: 2-3 (22-25, 25-21, 25-14, 18-25, 10-15)

Slovenya – Bulgaristan. 3-1 (25-27, 25-17, 25-16, 25-17)

Çeyrek Final Eşleşmeleri

Rusya – Slovenya

Polonya – Almanya

Fransa – İtalya

Sırbistan – Ukrayna

Kaynak: DHA

STSL   TFF 1.Lig  


Sıra Takım O G B M A Y AV P
1. Trabzonspor 21 13 5 3 47 21 +26 44
2. Medipol Başakşehir 22 12 7 3 41 22 +19 43
3. Galatasaray 22 12 6 4 36 17 +19 42
4. Demir Grup Sivasspor 22 12 6 4 41 26 +15 42
5. Alanyaspor 22 11 6 5 41 21 +20 39
6. Fenerbahçe 22 11 5 6 41 26 +15 38
7. Beşiktaş 22 11 3 8 34 28 +6 36
8. Göztepe 21 9 6 6 28 23 +5 33
9. Gaziantep Futbol Kulübü 22 8 6 8 33 35 -2 30
10. Btc Turk Yeni Malatyaspor 21 6 6 9 34 30 +4 24
11. Gençlerbirliği 22 6 6 10 31 39 -8 24
12. Yukatel Denizlispor 22 6 6 10 21 30 -9 24
13. Çaykur Rizespor 21 7 3 11 21 32 -11 24
14. Antalyaspor 22 5 7 10 23 39 -16 22
15. Konyaspor 22 4 8 10 17 30 -13 20
16. MKE Ankaragücü 22 4 8 10 20 38 -18 20
17. Kasımpaşa 22 4 4 14 29 49 -20 16
18. İstikbal M. Kayserispor 22 3 6 13 22 54 -32 15
Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »

23 . Hafta 21 Şubat, Cuma

20:00 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Aytemiz Alanyaspor

20:00 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Aytemiz Alanyaspor


22 Şubat, Cumartesi

14:00 clear.gif Hes Kablo Kayserispor - İ.H Konyaspor

17:00 clear.gif Göztepe A.Ş. - Gaziantep FC

20:00 clear.gif Beşiktaş A.Ş. - Trabzonspor A.Ş.


23 Şubat, Pazar

13:30 clear.gif Btc Türk Yeni Malatyaspor - Antalyaspor A.Ş.

16:00 clear.gif Gençlerbirliği - MKE Ankaragücü

19:00 clear.gif Fenerbahçe A.Ş. - Galatasaray A.Ş.


24 Şubat, Pazartesi

20:00 clear.gif Çaykur Rizespor A.Ş. - Medipol Başakşehir FC

20:00 clear.gif Kasımpaşa A.Ş. - Yukatel Denizlispor


24 . Hafta 28 Şubat, Cuma

20:00 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - Beşiktaş A.Ş.


29 Şubat, Cumartesi

14:00 clear.gif İ.H Konyaspor - Kasımpaşa A.Ş.

17:00 clear.gif Trabzonspor A.Ş. - Çaykur Rizespor A.Ş.

20:00 clear.gif Antalyaspor A.Ş. - Fenerbahçe A.Ş.


01 Mart, Pazar

13:30 clear.gif Yukatel Denizlispor - Btc Türk Yeni Malatyaspor

16:00 clear.gif MKE Ankaragücü - Demir Grup Sivasspor

19:00 clear.gif Galatasaray A.Ş. - Gençlerbirliği


02 Mart, Pazartesi

20:00 clear.gif Medipol Başakşehir FC - Gaziantep FC

20:00 clear.gif Hes Kablo Kayserispor - Göztepe A.Ş.


25 . Hafta 06 Mart, Cuma

20:00 clear.gif Beşiktaş A.Ş. - MKE Ankaragücü


07 Mart, Cumartesi

14:00 clear.gif Btc Türk Yeni Malatyaspor - İ.H Konyaspor

17:00 clear.gif Gaziantep FC - Trabzonspor A.Ş.

17:00 clear.gif Göztepe A.Ş. - Medipol Başakşehir FC

20:00 clear.gif Fenerbahçe A.Ş. - Yukatel Denizlispor


08 Mart, Pazar

13:30 clear.gif Kasımpaşa A.Ş. - Hes Kablo Kayserispor

16:00 clear.gif Çaykur Rizespor A.Ş. - Aytemiz Alanyaspor

19:00 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Galatasaray A.Ş.


09 Mart, Pazartesi

20:00 clear.gif Gençlerbirliği - Antalyaspor A.Ş.



Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »