Eczacıbaşı VitrA, yarı finalde

Eczacıbaşı VitrA, 2019 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası A Grubu'nda Guangdong Evergrande’yi 3-0 mağlup ederek yarı finale yükseldi.

06 Aralık 2019 Cuma 15:15 | Son Güncelleme: 06 Aralık 2019 Cuma 15:16
Eczacıbaşı VitrA, yarı finalde

2019 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası A Grubu üçüncü maçında Guangdong Evergrande’yi 3-0 mağlup eden Eczacıbaşı VitrA, grubu ikinci tamamlayarak yarı finale yükseldi. Karşılıklı sayılarla başlayan mücadelede, takımca dengeli bir oyun sergileyen turuncu beyazlılar, Tijana Boskovic’in tekli bloğuyla seti 25-21 önde tamamladı.
İkinci sette kontrolü kaybetmeyen Eczacıbaşı VitrA ekibi, orta oyuncular Lauren Gibbemeyer ve Yasemin Güveli’nin etkili oyunlarıyla seti 25-9 noktaladı.
Milli libero Simge Aköz’ün defanslarıyla son sette de dengeyi koruyan Eczacıbaşı, seti 25-15 ve maçı 3-0 kazandı. Turuncu beyazlılar, A Grubu’nu ikinci sırada tamamlayarak yarı finale yükseldi.
25 sayıyla günün en skorer ismi olan Tijana Boskovic, aynı zamanda FIVB tarafından “Maçın En Değerli Oyuncusu” seçildi. Gibbemeyer 4 blok sayısı elde ederken, turuncu beyazlılar elde ettikleri 12 blok sayısıyla dikkat çekti.
Eczacıbaşı VitrA, yarı finalde Igor Gorgonzola Novara ile 7 Aralık Cumartesi günü TSİ 15.00’de karşılaşacak.

Salon: Shaoxing Olimpiyat Spor Merkezi
Hakemler: Maamer El Keboub, Sumie Myoi
Eczacıbaşı VitrA: Lloyd, Natalia, Gibbemeyer, Boskovic, Kim, Yasemin, Simge (L), Hande, Gamze.
Guangdong Evergrande: Rabadzhieva, Yang, Du, Li, Zheng, Mei, Lin (L), Xu, Kosheleva.
Setler: 3-0 (25-21, 25-9, 25-15)
Süre: 75 dakika (26, 22, 27)

 

Kaynak: iha

Eczacıbaşı VitrA
STSL   TFF 1.Lig  


Sıra Takım O G B M A Y AV P
1. Demir Grup Sivasspor 18 12 4 2 37 17 +20 40
2. Fenerbahçe 19 11 4 4 38 21 +17 37
3. Medipol Başakşehir 19 10 6 3 36 20 +16 36
4. Trabzonspor 18 10 5 3 41 19 +22 35
5. Alanyaspor 19 10 5 4 38 18 +20 35
6. Galatasaray 19 9 6 4 28 16 +12 33
7. Beşiktaş 19 9 3 7 29 26 +3 30
8. Göztepe 19 8 5 6 24 21 +3 29
9. Btc Turk Yeni Malatyaspor 18 6 6 6 33 26 +7 24
10. Gaziantep Futbol Kulübü 19 6 6 7 26 31 -5 24
11. Çaykur Rizespor 18 7 2 9 19 27 -8 23
12. Yukatel Denizlispor 19 6 4 9 20 28 -8 22
13. Gençlerbirliği 19 5 6 8 29 34 -5 21
14. Konyaspor 19 4 6 9 16 27 -11 18
15. Antalyaspor 19 4 5 10 18 36 -18 17
16. Kasımpaşa 19 4 3 12 27 42 -15 15
17. MKE Ankaragücü 19 2 7 10 16 36 -20 13
18. İstikbal M. Kayserispor 19 2 5 12 18 48 -30 11
Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »

19 . Hafta 27 Ocak, Pazartesi

20:00 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Çaykur Rizespor A.Ş.

20:00 clear.gif Btc Türk Yeni Malatyaspor - Trabzonspor A.Ş.


20 . Hafta 01 Şubat, Cumartesi

14:00 clear.gif Antalyaspor A.Ş. - Konyaspor

17:00 clear.gif Çaykur Rizespor A.Ş. - Beşiktaş A.Ş.

20:00 clear.gif Trabzonspor A.Ş. - Fenerbahçe A.Ş.


02 Şubat, Pazar

13:30 clear.gif Konyaspor - Kasımpaşa A.Ş.

16:00 clear.gif Gaziantep FC - Demir Grup Sivasspor

16:00 clear.gif Alanyaspor - Btc Türk Yeni Malatyaspor

19:00 clear.gif Galatasaray A.Ş. - Kayserispor


03 Şubat, Pazartesi

20:00 clear.gif Yukatel Denizlispor - Göztepe A.Ş.



Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »