A Milli Kadın Voleybol Takımı, Avrupa Şampiyonası’nda sahne alıyor

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2019 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası A Grubu ilk maçında yarın Ankara'da Yunanistan ile karşılaşacak.

22 Ağustos 2019 Perşembe 11:35 | Son Güncelleme: 22 Ağustos 2019 Perşembe 11:36
A Milli Kadın Voleybol Takımı, Avrupa Şampiyonası’nda sahne alıyor

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 23 Ağustos - 8 Eylül 2019 tarihlerinde ilk kez dört ülkenin katılımıyla (Türkiye, Polonya, Macaristan, Slovakya) ortaklaşa düzenlenecek 2019 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda sahne alıyor. Milliler, A Grubu’nda Sırbistan, Yunanistan, Finlandiya, Fransa ve Bulgaristan ile mücadele edecek. Filenin Sultanları, tüm karşılaşmalarını Ankara Spor Salonu’nda oynayacak.
Ay-yıldızlılar turnuvanın ilk maçında yarın saat 20.00'de Yunanistan ile karşı karşıya gelecek.

Turnuva statüsü
24 takım 6’şarlı olmak üzere 4 gruba ayrılır ve grup karşılaşmalarının ardından gruplarında ilk dört sırayı alan takımlar, 1 Eylül’de oynanacak son 16 turuna yükselirler. Grup karşılaşmalarının tamamlanmasının ardından, A Grubu takımları C Grubu takımlarıyla, B Grubu takımlarının da D Grubuyla eşleşeceği son 16 turu yine dört ülkede gerçekleşecek.

Şampiyon Ankara'da belli olacak
4 Eylül’deki çeyrek finallerde ev sahipliğini sadece Türkiye ve Polonya üstlenecek. Turnuvanın kaderi, 2003’ten sonra yeniden Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’na ev sahipliği yapan Türkiye’de belirlenecek. 7 Eylül’de yapılacak olan yarı finaller ve 8 Eylül’de oynanacak üçüncülük maçı ile Avrupa’nın en büyüğünü belirleyecek olan final Ankara Spor Salonu’nda oynanacak.
Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda gruplar şu şekilde:

A Grubu (Türkiye): Türkiye, Sırbistan, Bulgaristan, Fransa, Finlandiya, Yunanistan
B Grubu (Polonya): Polonya, İtalya, Belçika, Ukrayna, Portekiz, Slovenya
C Grubu (Macaristan): Macaristan, Hollanda, Hırvatistan, Azerbaycan, Romanya, Estonya
D Grubu (Slovakya): Slovakya, Rusya, Almanya, Belarus, İspanya, İsviçre
A Grubu karşılaşmalarının maç programı ise şu şekilde:

Yarın
14.30 Fransa - Bulgaristan
17.00 Sırbistan - Finlandiya
20.00 Türkiye - Yunanistan

24 Ağustos Cumartesi
17.00 Fransa - Yunanistan
19.30 Türkiye - Finlandiya

25 Ağustos Pazar
17.00 Bulgaristan - Sırbistan
19.30 Yunanistan - Finlandiya

26 Ağustos Pazartesi
17.00 Fransa - Sırbistan
19.30 Türkiye - Bulgaristan

27 Ağustos Salı
17.00 Finlandiya - Fransa
19.30 Yunanistan - Bulgaristan

28 Ağustos Çarşamba
17.00 Sırbistan - Yunanistan
19.30 Türkiye - Fransa

29 Ağustos Perşembe
17.00 Bulgaristan - Finlandiya
19.30 Türkiye - Sırbistan

Kaynak: iha

A Milli Kadın Voleybol Takımı
STSL   TFF 1.Lig  


Sıra Takım O G B M A Y AV P
1. Demir Grup Sivasspor 23 13 6 4 42 26 +16 45
2. Trabzonspor 21 13 5 3 47 21 +26 44
3. Medipol Başakşehir 22 12 7 3 41 22 +19 43
4. Galatasaray 22 12 6 4 36 17 +19 42
5. Alanyaspor 23 11 6 6 41 22 +19 39
6. Fenerbahçe 22 11 5 6 41 26 +15 38
7. Beşiktaş 22 11 3 8 34 28 +6 36
8. Göztepe 21 9 6 6 28 23 +5 33
9. Gaziantep Futbol Kulübü 22 8 6 8 33 35 -2 30
10. Btc Turk Yeni Malatyaspor 21 6 6 9 34 30 +4 24
11. Gençlerbirliği 22 6 6 10 31 39 -8 24
12. Yukatel Denizlispor 22 6 6 10 21 30 -9 24
13. Çaykur Rizespor 21 7 3 11 21 32 -11 24
14. Antalyaspor 22 5 7 10 23 39 -16 22
15. Konyaspor 23 4 9 10 19 32 -13 21
16. MKE Ankaragücü 22 4 8 10 20 38 -18 20
17. Kasımpaşa 22 4 4 14 29 49 -20 16
18. İstikbal M. Kayserispor 23 3 7 13 24 56 -32 16
Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »

23 . Hafta 24 Şubat, Pazartesi

20:00 clear.gif Çaykur Rizespor A.Ş. - Medipol Başakşehir FC

20:00 clear.gif Kasımpaşa A.Ş. - Yukatel Denizlispor


24 . Hafta 28 Şubat, Cuma

20:00 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - Beşiktaş A.Ş.


29 Şubat, Cumartesi

14:00 clear.gif İ.H Konyaspor - Kasımpaşa A.Ş.

17:00 clear.gif Trabzonspor A.Ş. - Çaykur Rizespor A.Ş.

20:00 clear.gif Antalyaspor A.Ş. - Fenerbahçe A.Ş.


01 Mart, Pazar

13:30 clear.gif Yukatel Denizlispor - Btc Türk Yeni Malatyaspor

16:00 clear.gif MKE Ankaragücü - Demir Grup Sivasspor

19:00 clear.gif Galatasaray A.Ş. - Gençlerbirliği


02 Mart, Pazartesi

20:00 clear.gif Medipol Başakşehir FC - Gaziantep FC

20:00 clear.gif Hes Kablo Kayserispor - Göztepe A.Ş.


25 . Hafta 06 Mart, Cuma

20:00 clear.gif Beşiktaş A.Ş. - MKE Ankaragücü


07 Mart, Cumartesi

14:00 clear.gif Btc Türk Yeni Malatyaspor - İ.H Konyaspor

17:00 clear.gif Gaziantep FC - Trabzonspor A.Ş.

17:00 clear.gif Göztepe A.Ş. - Medipol Başakşehir FC

20:00 clear.gif Fenerbahçe A.Ş. - Yukatel Denizlispor


08 Mart, Pazar

13:30 clear.gif Kasımpaşa A.Ş. - Hes Kablo Kayserispor

16:00 clear.gif Çaykur Rizespor A.Ş. - Aytemiz Alanyaspor

19:00 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Galatasaray A.Ş.


09 Mart, Pazartesi

20:00 clear.gif Gençlerbirliği - Antalyaspor A.Ş.



Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »