27 Mayıs 2018, Pazar


> Beşiktaş > 'Vodafone Arena'da Yenikapı ruhunu gördük'

'Vodafone Arena'da Yenikapı ruhunu gördük'

Deplasman yasağının 5 yıl sonra kaldırılmasının ardından oynanan ve berabere biten Beşiktaş- Galatasaray maçının güzel geçtiğini ifade eden Türkiye Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Her şeyden önemlisi seyircilerin bir arada olmasının hiçbir sıkıntıya neden olmadığını gördük" dedi.


25 Eylül 2016 14:24

'Vodafone Arena'da Yenikapı ruhunu gördük'

Vodafone Arena'na oynanan ilk derbi olan ve 3 büyüklere deplasman yasağının kaldırılmasının ardından oynanan Beşiktaş- Galatasaray maçı sonrası basın mensuplarına açıklamada bulunan Kılıç, şunları söyledi: "Güzel bir derbi izledik. Önemli olan şeylerden birisi, uzun bir aradan sonra rakip seyircinin de burada olmasıydı. Gerçekten güzel atmosfer de kattı. Güzel bir karşılaşma oldu. Her şeyden önemlisi seyircilerin bir arada olmasının hiçbir sıkıntıya neden olmadığını gördük. İnşallah önümüzdeki oynanacak derbilere de örnek olacaktır. Tüm taraftarlarımıza bu akşam göstermiş oldukları sportmenlikten dolayı ve kulüplerimize de bu noktada ön ayak olup, birlik olmalarından ötürü teşekkür ediyoruz."

Kılıç, karşılaşmayı Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ile birlikte izlediklerini belirterek, şunları kaydetti: "İnşallah bu durum lig boyunca örnek olur. Böyle olması gerekiyor. Sahada da futbolcularımız zaman zaman çok heyecanlı, iyi bir mücadele ortaya koydular. İyi niyetlilerdi. Çekişmeli bir maç oldu."

MÜEZZİNOĞLU: BURADA YENİKAPI RUHUNU GÖRDÜK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da iki takım taraftarlarının birlikte maç izlemesinin önemine değinerek, "Bu akşam burada Yenikapı ruhunu gördük" ifadesini kullandı. Müezzinoğlu şöyle devam etti: "Bu ülkenin iki güzide kulübünün seyircisi, uzun zamandır statlarda buluşamıyordu. Güzel bir buluşma oldu, güzel bir örnek oldu. Bundan sonraki süreçte bu atmosferin her geçen gün devam etmesini diliyorum. Tatlı rekabet tabii ki önemli ama biz birlikte güçlü bir milletiz. Her iki takımın taraftarları, futbolun güzelliklerini birlikte geleceğe taşıyacaklar. O anlamda tebrik ediyorum." 'FUTBOLUN KALBE EN FAYDALI YANI…' Müezzinoğlu, maçın heyecanlı geçmesiyle ilgili bir soruya da "Futbolun kalbe en faydalı yanı, heyecanın bol olmasıdır. Adrenalin boşaltır. O nedenle heyecanın bol olması kalp sağlığı açısından sorun değildir" yanıtını verdi.

Kaynak: AA

Etiket: Beşiktaş, Vodafone ArenaHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor