25 Mayıs 2018, Cuma


> Fenerbahçe > Vitor Pereira'nın kovulması için Çin kullanılacak

Vitor Pereira'nın kovulması için Çin kullanılacak

Fenerbahçe'de Vitor Pereira ile en az tazminat verilerek yolların ayrılması planlanıyor.


31 Mayıs 2016 00:28

Vitor Pereira'nın kovulması için Çin kullanılacak

İzinsiz Rangers ve Fenerbahçe ile görüştüğü için Olympiakos yönetimi tarafından sözleşmesi feshedilen bunun üzerine Yunan ekibine dava açan ve 150 bin Dolar isteyen Vitor Pereira'nın, istifa etmeyi asla düşünmediği bildirildi. Pekin Guoan takımına söz veren aynı zamanda Everton ve Porto ile de görüşmelerini sürdüren Portekizli teknik adam özellikle Çin'den kazanacağı yüksek rakam yüzünden Fenerbahçe'den ayrılmaya can atıyor.

Fakat gelecek sezon yardımcıları ile beraber kazanacağı 2.7 milyon Euro'yu da bırakmak istemiyor. Bu yüzden kovulmayı bekliyor. Yönetim ise Çin'den gelen "anlaştı" iddialarını araştırıyor. Çünkü böyle bir durum olması durumunda Olympiakos gibi sözleşme feshini haklı çıkarmak istiyor.

Vitor Pereira arkadan iş çeviriyor

Vitor Pereira'nın Burak Yılmaz'ı Çin'e götüren ve Gökhan Töre için Fikret Orman'a 25 milyon Euro'luk teklif getirebilirim diyen menajerle temas kurup kendisi için Pekin Guoan takımıyla görüşmeler yapması için yetki belgesi verdiğinin ortaya çıkması Başkan Aziz Yıldırım'ı çılgına çevirdi.

Pereira için ayrıca bir araştırma başlatan Başkan, Portekizli teknik adamın eski takımı Porto'nun Başkanı Pinto Da Costa ile bizzat görüşmesi ve son kararı için 5 Haziran'a kadar süre istemesi, aynı şekilde daha önce Rangers'la görüşmesini ayarlayan İngiliz menajer aracılığıyla da Everton'la görüşmelerini sürdürdüğü belirlendi.

Yıldırım'ın Salı günü yapılacak olan yönetim kurulu toplantısına davet edeceği Pereira'ya, Türk menajerin elinde bulunan görüşme yetkisi ile birlikte geleceği ve Portekizli teknik adama bunun ne anlama geleceğini soracağı da gelen bilgiler arasında.

Fenerbahçe'den olay Pereira kararı!

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım dışında Vitor Pereira'nın arkasında duran yok... Yıldırım'ın da Pereira'nın Galatasaray maçındaki davranışları yüzünden çok canı sıkılmış durumda. Camiada konuşulan bomba iddia ise aslında Yıldırım'ın çoktan dünyaca ünlü bir teknik adamla anlaştığı ama Vitor Pereira'nın bunu fırsat bilerek tazminat konusunda kulübü zor durumda bırakmaması.

Geçtiğimiz yıllarda hep Türk teknik adamları tazminatsız gönderen yönetimin Pereira'dan en az tazminatla kurtulmak için basına sürekli olarak Portekizli teknik adamla yola devam edileceği konusunda mesajlar verdiği iddia edildi.

Pereira'ya 1 milyon 250 bin Euro

Fenerbahçe yönetiminin istifa etmemekte direnmesi durumunda ilk etapta Vitor Pereira'nın yardımcılarını pasivize ederek yerlerine Fenerbahçe'nin içinden gelme bazı isimleri düşündüğü ortaya çıkmıştı. Sarı-lacivertli yönetimin Pereira'yı Salı günü yapılacak olan toplantıda istifaya davet edeceği ve kendisine anlaşma önereceği bildirildi. Tek taraflı fesih durumunda ortaya çıkacak CAS sürecini yaşamak istemeyen yönetim bu yüzden gelecek sezon yaklaşık 2.7 milyon Euro almayı bekleyen Pereira ve yardımcılarını 1 milyon 250 bin Euro vererek göndermek istiyor. Ayrıca Pereira ve yardımcılarının Salı günü yapılacak olan yönetim kurulu toplantısından önce bu sezondan kalan 300 bin Euro'luk ödemesinin de tamamlanacağı bildirildi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: vitor pereira, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor