28 Mayıs 2018, Pazartesi


> Fenerbahçe > Vitor Pereira'nın kararı taraftarı korkuttu

Vitor Pereira'nın kararı taraftarı korkuttu

Vitor Pereira'nın 3'lü defans anlayışı, Panathianaikos maçında taraftarın gözünü korkuttu.


15 Temmuz 2016 00:24

Vitor Pereira'nın kararı taraftarı korkuttu

Özellikle stoperlerin arasına atılan toplar, genelde ağır isimlerden kurulu F.Bahçe defansını oldukça sıkıntıya soktu. Geçen sezonun en formda ismi olan ve Danimarka Milli Takımı'nında da üçlü stoper oynamaya alışık olan Simon Kjaer bile sırıttı.

Geçen sezon başında oynanan Shakhtar maçlarında da savunma biraz öne alındığı zaman Kjaer arkasına atılan toplarda zorlanıyordu. Zaten Pereira'nın da 3'lü savunmayı Şampiyonlar Ligi için geliştirdiği gelen bilgiler arasında.

3'LÜ SAVUNMANIN NEDENİ ŞAMPİYONLAR LİGİ

F.Bahçe'de yepyeni bir sistem var: 3-5-2. Vitor Pereira'nın Euro 2016'nın flaş takımlarından Galler ve İtalya'nın uyguladığı sistemden etkilenip, hazırlık döneminde uygulamaya çalıştığı sistem. Pereira'nın bu sistemi seçmesinin nedeni ise Şampiyonlar Ligi.

Takımda kalmak için, "Şampiyonlar Ligi sözü veren" ve devler liginin dışında kalınması durumunda görevi kendisinin bırakacağı sözünü veren Portekizli teknik adam, bunun yolunun defanstan geçtiğini anlamış durumda. Geçen sezon basit hatalarla Şampiyonlar Ligi'nden elenen ve pek çok puan kaybeden Pereira, bu sene aynı hataları yapmak istemiyor. Bu yüzden Pereira'nın forvet ve 10 numaraya ihtiyacı olmasına rağmen elindeki bütçeyi defans oyuncularından yana kullandırdığı bildirildi.

Pereira'nın özellikle 3'üncü ön elemeyi geçip, Şampiyonlar Ligi play-off'una kadar 3'lü savunmayı geliştirip, zaman zaman 5'li de oynatarak devler ligini istediği bildirildi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: Vitor Pereira, Fenerbahçe,Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor