21 Nisan 2018, Cumartesi


> Fenerbahçe > Vitor Pereira'nın en büyük sorunu!

Vitor Pereira'nın en büyük sorunu!

Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira'nın daha önce çalıştığı ülkelerdeki gazeteciler, Portekizli hocayı Fotospor için yorumladı...


12 Mayıs 2016 01:05

Vitor Pereira'nın en büyük sorunu!

Fenerbahçe tarihinin en pahalı kadrosuna "hayal kırıklığı" yaşatan Vitor Pereira ile ilgili herkesin bir fikri var. Peki Portekizli teknik adamın daha önce çalıştığı ülkelerdeki gazeteciler ne düşünüyor?

İşte örnekler:

Portekiz'in Publico gazetesinden dostumuz Mateus'a göre Pereira'nin en büyük eksiği futbolcuların potansiyelini değerlendiremesi. "Villas Boas'ın yardımcılığından birinci adamlığa yükseldiği yıl Porto, Moutinho, James, Walter, Iturbe, Otamendi, Souza ve Rafael'i aldı. James'i ilk 7 hafta kadroya bile almadı. Bir önceki sezon Sporting'te 9 gol 5 asist yaptığı için Porto'nun 11 milyon euro bonservis bedeli ödeyerek aldığı Moutinho onunla sadece 2 gol attı 8 asist yaptı. Porto'nun daha sonra Roma'ya 22 milyon Euro'ya sattığı Iturbe'ye hiç şans tanımadı. Valencia'nın daha sonra 45 milyon Euro'ya City'ye sattığı Otamendi'ye lig maçlarının yarısında forma verdi. Fenerbahçe'ye aldırdığı Josef'i ise 26'ıncı haftaya kadar hiç 90 dakika oynatmadı.

Porto'nun ikinci sezonunda 13 milyon Euro'ya Santos'tan aldığı Danilo'ya sadece 6 maçta 312 dakika forma verdi. Danilo daha sonra 31.5 milyon euro'ya Real Madrid'e gitti. Porto'nun 26 milyon euro'ya sattığı Alex Sandro'da Pereira zamanında 7 maçta 412 dakika forma giyebildi. Porto'nun yine 40 milyon euro'ya City'ye sattığı Mangala da, Pereira zamanında ancak 7 maçta 513 dakika forma bulabilmişti. Pereira'nın o sezon en güvendiği ve 24 maçta forma verdiği Defour ise takımda tutunamadı ve Anderlecht'e geri gönderildi. Yine o sezon Pereira'nın en fazla şans verdiği Kleber de takımda tutunamadı Çin'e satıldı. Yine 22 maçta forma verdiği Kelvin de daha sonra B takıma gönderildi. Devre arasında aldırdığı Marc Janko sezon sonun Trabzon'a gönderildi. Djalma'ya da 14 maçta forma verdi ama Pereira gittikten sonra Angolalı futbolcu da forma yüzü göremedi.''

Al Ahli tarihinin en fazla harcatanı oldu

Pereira'yı yorumlayan bir başka isimse Suudi Arabistan'da İngilizce yayım yapan Al Awsat gazetesinden dostumuz Ali İbrahim oldu. İbrahim; Vitor Pereira dönemi için Al Ahli'nin Brezilyalılaştırma dönemi olduğunu iddia etti. Portekizli teknik adamın, Temmuz'dan Mayıs'a kadar 11 ay Suudi Arabistan'da kaldığını ve kulüp tarihinin en yüksek harcamasını yaptırdığını anlattı. Pereira'nın bir sezonda harcadığı paranın ancak yarısını Ahli son iki sezonda harcadığını belirtti.

Yunanistan'da aldırdığı tüm oyuncular ''başarısız'' oldu

Pereira ile Yunanistan'ın Nova Sports gazetesinden Nikos Tzouannis'te ilginç bilgiler verdi. Olympiakos'u çalıştıran Pereira, göreve geldiğinde Benfica'dan Jara'yı aldırdığını ama sezon sonunda Meksika'ya bedava yollandığını, Santana'yı Schalke'den kiralattığını ilk 4 hafta oynattıktan sonra kadro dışı bıraktıpın anlattı. Yıldız olarak Barça'dan alınan Afellay'la yıldızı hiç barışmadığını, Jimmy Durmaz'a ise sadece 1 maçta 90 dakika oynattığını anlattı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: vitor pereira, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor