20 Nisan 2018, Cuma


> Fenerbahçe > Vitor Pereira, UEFA sayesinde takımda kalacak!

Vitor Pereira, UEFA sayesinde takımda kalacak!

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım, kupa finali sonrasında yaptığı açıklamada büyük bir itirafta bulundu.


27 Mayıs 2016 00:37

Vitor Pereira, UEFA sayesinde takımda kalacak!

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım, kupa finali sonrasında yaptığı açıklamada büyük bir itirafta bulundu.

UEFA'nın finansal fair play kurallarına değinen Yıldırım, ''bundan sonra Mourinho filan yok. O devirler bitti'' derken transfer konusunda taraftarın büyük yıldızlar beklememesi gerektiğini ima etti.

Aziz Yıldırım'ın ''ekonomik'' anlamdaki asıl itirafı ise Pereira konusu oldu... Muhabirin, '18 yılda şampiyon olamayan bütün hocalar gönderildi. Sadece Aykut Kocaman kaldı. Pereira'yı gönderecek misiniz?' şeklindeki sorusuna, ''Hocayla sezon değerlendirmesi yapacağız. Kalacak herhalde. 2 yıllık sözleşmesi var. Sen göndereceksen gönder'' şeklinde verdiği cevapla Pereira'yı göndermek istediklerinde ortaya çıkacak ''tazminat'' sorununu ima etti.

UEFA sayesinde Fenerbahçe'de kalacak

Çünkü UEFA'nın finansal fair play kurallarına takılan Fenerbahçe, kemer sıkmak zorunda. Pereira'nın gönderilmesi için gelecek sene olan alacağı 2.7 milyon Euro ve tazminat bedeli olan 750 bin Euro, ödenmek zorunda. Yine gelecek bir teknik direktöre verilecek 2.5 milyon Euro gibi bir rakam düşünüldüğünde, teknik direktör değişiminin Fenerbahçe hanesine yansıyacağı rakam 6 milyon Euro olacak. Bu da Fenerbahçe'yi oldukça zor durumda bırakacağı için Pereira, UEFA'nın kuralı sayesinde takımda kalmış olacak.

Kaynak: Fotospor

Etiket: vitor pereira, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor