22 Mayıs 2018, Salı


> Fenerbahçe > Vitor Pereira: Şampiyonluğun garantisini veriyorum

Vitor Pereira: Şampiyonluğun garantisini veriyorum

Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira, Salı günü yapılan toplantıda yönetime sezonu ve futbolcuları değerlendirdi.


02 Haziran 2016 00:31

Vitor Pereira: Şampiyonluğun garantisini veriyorum

Fenerbahçe'nin Salı günü yapılan yönetim kurulu toplantısına davet edilen Vitor Pereira'ya gelecek sezonla ilgili planları soruldu... Portekizli teknik adamın daha önce Aziz Yıldırım'a verdiği raporda yazanları yönetim kurulu toplantısında da tek tek anlattı.

Nani ve van Persie gibi karizması altında ezilen oyunculardan kurtulmaları durumunda takım oyununa daha uygun isimleri transfer edebileceklerini belirtti.

Sadece bu iki oyuncunun satılmasıyla gelecek bonservis parası ve ödeme kolaylığı sayesinde bir stoper, bir kanat, bir forvet bir de oyun kurucu alabileceklerini belirtti. Takım olmanın birinci şartının takım oyuncularından geçtiğini iddia eden Portekizli teknik adam ayrıca gelecek sezon takımında "popüler" oyuncu değil, iş yapan oyuncu istediğinin altını çizdi.

Pereira'nın Nani ve van Persie'yi işaret ederek, “karizmam altında ezildiler” sözleri ise yönetim kurulu üyeleri arasında seslerin yükselmesine neden oldu. Bazı yöneticilerin, “van Persie karşısında ne karizman var?” çıkışları ise Aziz Yıldırım'ın işaretiyle tercüme edilmedi.

Pereira: Şampiyonluğun garantisini veriyorum

Pereira'nın yaptığı bu açıklamalar sonrasında Fenerbahçeli yöneticilerin de soruları oldu... "yıldızlar giderse, taraftar kimi izlemek için tribüne gelecek. Geçen sezon 38 bin kombine sattık ama 20 bin kişiye bile oynayamadık" sözlerine ise Pereira'nın çok çarpıcı bir cevabı oldu:

İsim olarak büyük ama futbol olarak yetersiz oyuncularımızın karşısında Beşiktaş'ın üst düzey futbolcuları ile mücadele ettik. Son dönemde oynattığım futbol iyi bir referans olmuştur. Yapacağımız birkaç takviye ile şampiyonluğun garantisini veriyorum.

Caner Erkin için şok sözler

Portekizli teknik adam ayrıca, "Gökhan Gönül, Caner Erkin ve Mehmet Topal'ı neden istemiyorsun?" sorusuna da ilginç bir cevap geldi. Portekizli teknik adam Caner için, "ukala ve kendini beğenmiş oyuncu istemiyorum. Futbolundan çok saçlarıyla ilgilenen, milli takım kampına değil çapkınlığa giden oyuncu ile çalışmam" sözlerini kullandı. Yöneticiler yapılan bu açıklama sonrasında Pereira'ya yeni bir soru yöneltmediler.

''Gökhan Gönül'ün istediği para kabul edilemez''

Portekizli teknik adam Gökhan Gönül içinse, “defanstan çok hücumu düşünüyor. Sürekli sakat. Zaten yaşı da 31. İstediği rakamlar ise kabul edilemeyecek kadar yüksek. Şener'e güveniyorum” cevabını verdi. Sarı-lacivertli yöneticiler Gönül'ün Pereira tarafından üzerinin çizildiğini ilk kez öğrendi.

''Mehmet Topal'ı stoper oynatacağım''

Asıl şoku ise Mehmet Topal'la ilgili Pereira'nın yaptığı açıklamayla yaşadılar! Portekizli, Topal için de, "Sezon başında Luka'yı alabilseydik zaten Topal'ı istemiyordum. Ama alınamayınca ona zorunlu kaldık. Çok defansif bir oyuncu. Onun varlığı ve Diego'nun beklentilerimi karşılayamaması yüzünden istediğim hücum futbolunu oynayamadım. Bu sezonki gol yüzdemizin düşük kalmasının nedeni Topal'dır. Eğer sizler kalmasını isterseniz, ben kendisini stoper olarak düşünüyorum" itirafında bulundu.

Kaynak: Fotospor

Etiket: pereira, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor