24 Mayıs 2018, Perşembe


> Fenerbahçe > van Persie, Fenerbahçe'den aslında ne kadar kazanıyor?

van Persie, Fenerbahçe'den aslında ne kadar kazanıyor?

Forbes dergisinin açıkladığı rakamlar kafalara soru işaretlerinin yerleşmesine neden oldu. Çünkü Fenerbahçe'den 4.9 milyon euro garanti para kazanan van Persie, şu ana kadar 46 maçta forma giydiği için 920 bin euro'yu daha cebine koydu. 3 maçta daha oynayacağı hesaplanırsa 60 bin euro daha kazanacak.


14 Mayıs 2016 01:47

van Persie, Fenerbahçe'den aslında ne kadar kazanıyor?

Başta ünlü bir spor giyim markası olmak üzere sponsorlarından kazandığı rakam 6.3 milyon euro olarak açıklanan van Persie'nin sözleşmesinde yazmayan ama F.Bahçe'den kazandığı yaklaşık 3 milyon euro'luk bir bonus'unun olduğu iddia edildi.

NPO radyosu van Persie'ye "imaj hakkı" ve bir kaç kalemde farklı şekillerde bonuslar ödendiğini, Hollandalı oyuncunun sarı-lacivertli ekipten kazancının bu şekilde 10 milyon euro'ya yaklaştığını dinleyenlerine duyurdu.

Forbes'un yaptığı değerlendirme ışığında NPO radyosundaki programda van Persie'nin Lazio'ya gitmek istemesinin nedeninin, Türkiye'ye transfer olduktan sonra bazı sponsorlarının çekilmeleri olduğu iddia edildi. Hollandlaı yıldızın, sponsorlarının çekilmesi ile yaşadığı maddi kaybın F.Bahçe tarafından ödenmesini istediği fakat olumsuz cevap alınca daha göz önünde bir lige gitmeye karar verdiği de güneme getirildi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: Fenerbahçe, Robin van PersieHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor