20 Haziran 2018, Çarşamba


> Fenerbahçe > Van der Wiel için şok sözler

Van der Wiel için şok sözler

Fenerbahçe yönetimi Gökhan Gönül'ü, "paragöz" diye gönderirken yeni transfer Gregory van der Wiel'in "para sevgisi" dağlara taşlara çıktı...


05 Temmuz 2016 00:40

Van der Wiel için şok sözler

Fenerbahçe yönetimi Gökhan Gönül'ü, "paragöz" diye gönderirken yeni transfer Gregory van der Wiel'in "para sevgisi" dağlara taşlara çıktı...

Le Parisien'den PSG muhabiri Frederic Dugit Fenerbahçe'nin müstakbel transferi van der Wiel için; "PSG'den ayrılmak istemesinin en önemli nedeni vergilerdi. Çünkü son vergilerin ardından kazancı 1 milyon Euro'ya (2.75 milyon euro brüt) kadar düştü. Geçen hafta Paris'e geldiğinde, Olivier'den (Olivier Letang, PSG Sportif Direktörü) takımda kalmak için 1.7 milyon Euro (4 milyon euro brüt) istedi. Bu rakamın Fenerbahçe'den kazanacağının yarısı olduğunu söyledi. Olivier, bunun kabul edilemez olduğunu söyleyince Türklere, evet dedi" sözlerini kullandı.

La Gazzetta Dello Sport'un AS Roma muhabiri Chiara Zucchelli ise Gregory van der Wiel'in Fenerbahçe'den 4 milyon Euro garanti para alacağını iddia ederek, ''Sabatini onu Roma'ya getirdi. Gezdirdi. Kulübe 50 bin Euro masraf yaptırdı. Ama o 3 milyon Euro (1.6 milyon euro net) istedi. Sabatini de güldü ve Miami uçağına koyup gönderdi'' sözlerini kullandı.

3 yıllık parasını garantiye aldı

Hollanda ve Fransa'da paragöz olarak tanınan Fenerbahçe'nin yeni transferi Gregory van der Wiel imza atmak için 3 yıllık parasını garanti altına aldı. Türkiye'de ki pek çok oyuncunun parasını almakta zorlandığını belirten menajeri Mino Raiola, van der Wiel'in benzer bir sıkıntı yaşamaması için 3 yıllık alacağı karşılığında banka teminatı istedi. Bu teminata göre Hollandalı oyuncu parasını belirlenen taksit sürecinde alacak. Fakat Fenerbahçe, van der Wiel'in sözleşmesini Diego gibi feshetmek isterse teminat devreye girecek ve 3 yıllık alacağı hesabına yatacak.

61 günde serbest maddesi

Kıbrıs Rum Kesimi ve Romanya ile beraber FIFA'da en fazla dosyası olan ülkemiz, Fenerbahçe'nin van der Wiel transferi için pek çok özveride bulunmasına neden oldu. Hollandalı oyuncunun menajeri 3 yıllık alacağı için banka teminatını koparırken ayrıca 3 ayda bir istediği garanti parasının üzerinden 61 gün içinde ödeme yapılmazsa bonservisinin boşa çıkmasını kabul ettirdi. Ayrıca birinci yılın sonunda 3.5 milyon Euro'luk serbest kalma maddesini de sözleşmesine yazdırmayı başardı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: van der wiel, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor