20 Nisan 2018, Cuma


> > van der Wiel, Hollanda'da sevilmiyor

van der Wiel, Hollanda'da sevilmiyor

van der Wiel, Hollanda'da pek sevilen bir isim değil...


Biliyorsunuz ki, Hollanda Milli Takımı jenerasyon değiştiriyor. Huntelaar, van der Vaart, Sneijder ve van Persie gibi isimler yeni dönemde milli takımda olmayacak. Van der Wiel de "eski" jenerasyon üyesi olduğu için artık kadroda olmayacak.

Hollanda'da pek sevilen bir isim değil. van der Wiel, kendini beğenmişliğinin yanı sıra, tembelliği ile tanınır. Saha içinden çok saha dışında yaptıklarıyla ünlü bir futbolcu. Ajax zamanlarında oldukça iyiydi. Fakat ne zamanki parayla tanıştı, onun için para futboldan çok daha önemli olmaya başladı. Özellikle kişiliği konusunda oldukça sıkıntı yaşadı. 

23 Mayıs'ta, PSG'den ayrıldıktan sonra Eurosport'a verdiği demeçte; ''Laurent Blanc benimle asla konuşmadı. Futbolcular ile konuşmayı sevmiyordu. Ben Şampiyonlar Ligi seviyesinde olduğuma hep inandım. Ama yedektim'' dedi.

Daha da ilginci, PSG, 13 Mart'ta şampiyon olduğunda maçı 9-0 kazanmıştı. Fakat van der Wiel, takımının şampiyonluk partisine katılmamayı tercih etti.

Ibrahimovic ile yaptığı ağız dalaşı ile Fransa'da oldukça ünlü oldu. Çünkü Ibra, kendisini pas atamamakla suçladığında, canlı yayında "f.ck Ibrahimovic" cevabı ile oldukça popüler olmuştu.

Hatta bir maçta teknik direktör Laurent Blanc tarafından oyundan alındıktan sonra karşılaşmanın bitmesini beklemeden evinin yolunu tutmayı tercih etmişti.

Ekim 2009'da ise van der Wiel bu kez Ajax'ta yaşadığı sakatlığını bahane ederek, milli takımının Avustralya'daki kampına katılmadı. Fakat oyuncu, takım arkadaşları Avustralya'dayken Lil Wayne konserine gitti ve rapçiyle çektirdiği fotoğrafı Twitter sayfasına ekledi. Hollanda'nın hocası Bert van Marwijk; ''Bana sakat olduğunu, doktorların uçağa binmesinin yasakladığını söyledi ama konsere gitti. Şaşırtıcı'' sözlerini kullandı.

29 Mayıs'ta Roma ile görüştü. 9 Haziran'da bu görüşmeyi onayladı. Fakat Roma'nın ödeyebileceğinin çok üzerinde bir rakam istediği için görüşmeler dondu.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor