20 Haziran 2018, Çarşamba


> Fenerbahçe > van der Wiel ''bedavacı'' seyyah çıktı!

van der Wiel ''bedavacı'' seyyah çıktı!

Fenerbahçe, PSG'den ayrılan ve bonservisi elinde olan Gregory van der Wiel'i ikna etmek için şimdiden 25 bin Dolar para harcadı. Van der Wiel'in aynısını Roma için de yapmış olması ve ve İtalyan kulübüne de 50 bin Euro harcatması kafaları karıştırdı.


23 Haziran 2016 02:04

van der Wiel ''bedavacı'' seyyah çıktı!

Fenerbahçe, PSG'den parasını beğenmediği için ayrılan Gregory van der Wiel'i İstanbul'a getirdi... iki gün boyunca elini sıcak sudan soğuk suya sokturmadı. Hollandalı oyuncu Miami'den İstanbul'a sevgilisi ile birlikte "business class"ta geldi. Uçak biletinin fiyatı iki kişi için 10 bin 668 Dolar.

Ardından Hollandalı oyuncu Kalamış'ta bulunan Wyndham Otel'in 150 metrekarelik özel odasında konakladı. Otelin geceliği ise 1539 Dolar'dan iki gece için 3 bin 78 Dolar. Hollandalı oyuncu ilk gün Pierre Loti'de bulunan Aziyade restoranda yemeğe davet edildi. Bazı yöneticilerin de hazır bulunduğu 6 kişilik yemeğin maliyeti 2 bin Dolar'a yakın çıktı. Ayrıca van der Wiel'in rahat etmesi için birisi minibüs olmak üzere iki araç kiralandı. Ayrıca iki adette güvenlik görevlisi Hollandalı oyuncu ve sevgilisine eşlik etti. Kiralanan araçların maliyeti de korumalarla beraber 3 bin Dolar'ı buldu. Ayrıca van der Wiel'in İstanbul'u daha yakından tanıması için kendisine 12 kişiye kadar hizmet verebilen bir yatla Boğaz turu attırıldı. Bu hizmetin bedeli de yaklaşık 4 bin Dolar. Ayrıca Hollandalı oyuncu ve sevgilisine Flemenkçe ve İngilizce bilen bir de rehber hizmet etti. Rehber için bahşişlerle birlikte kulübün kasasından çıkan rakam ise bin Dolar oldu. Ayrıca, van der Wiel'e kulüp özel de bir hediye verdi. Fenerbahçe arması bulunan bu hediyenin değerinin de yaklaşık 2 bin Dolar olduğu bildirildi.

Kısacası Fenerbahçe Kulübü, van der Wiel, sarı-lacivertli formayı giysin diye kulüp 2 günlük İstanbul gezisi için Hollandalı oyuncu için 25 bin Dolar civarında bir para döktü.

Roma 50 bin Euro harcadı

Bu arada van der Wiel, Miami tatili öncesinde masrafları Roma Kulübü tarafından karşılanan bir Roma seyahati yapmıştı. Bilgisine başvurduğumuz La Gazzetta Dello Sport'un AS Roma muhabiri Chiara Zucchelli bu seyahat için, ''Roma bilinmeyen bir şehirmiş gibi AS yöneticileri Wiel'i şehre getirdi. Sevgilisi ile beraber 50 bin Euro harcadı. Sonra da 'tamam' bu iş bitti deyip Miami'ye gönderdi. Ardından bu çocuk öyle paralar istedi ki, AS yöneticileri şok oldu. AS'a transferi de bitti. Olan sevgilisi ile beraber Roma seyahati için harcanan kulübün 50 bin Euro'suna oldu'' sözlerini kullanırken, kafaları da karıştırdı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: van der wiel, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor