17 Ocak 2019, Perşembe


> Fenerbahçe > Valbuena Kocaman'ı böyle kandırdı

Valbuena Kocaman'ı böyle kandırdı

Oyun konsantrasyonu ve taktik disiplin konusunda son haftalarda sıkıntılar yaşadıklarını düşünen Aykut Kocaman, data ekibinin derlediği video görüntüleri oyuncularına izletti. Hataları anlattı.


23 Mart 2018 01:00

Valbuena Kocaman'ı böyle kandırdı

Ligin ilk yarısında seri yakaladıkları dönemlerde rakiplerine pozisyon şansı tanımayarak başarılı olduklarını söyledi. Tecrübeli teknik adam, kalan 8 maç öncesinde başarılı olacaklarsa doğru defans yaparak başarılı olabileceklerini iddia etti. Kocaman’ın bu savunmasına Valbuena karşı çıktı.

Fransız oyuncu defans yapan takımların ancak kısa vadeli turnuvalarda şampiyon olabileceklerini, lig mücadelelerini her zaman  hücum oynayan takımların kazandığını hatırlattı. Kalan 8 maçta daha fazla hücum yapmalarını ve risk almaları gerektiğini savundu. Bazı oyuncular da Valbuena’ya destek verirken, Josef ise Fransız oyuncuya, Türkiye’de işlerin Fransa’daki gibi yürümediğini söyledi.

KOCAMAN 4 SEZON ÖNCEKİ VALBUENA KANDIRDI

Valbuena’yı sezon başında isteyen Aykut Kocaman aslında bile bile lades dedi… çünkü Fransız oyuncu geçen sezon Lyon’da 0.6 top çalma, 2.2 top kaptırma, sadece 1.6 kilit pas, 0.7 orta ile oynadı. İşin aslı Valbuna 2014-15’te Dinamo Moskova’da kariyerinin zirvesine çıktıktan sonra bir daha hiç yükselemedi. O dönemde her maç 4 kilit pas, 3.3 adam geçme ile oynarken, her maçta 4.3 top kaybediyordu.

Kaynak: Fotospor

Etiket: FenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın