21 Haziran 2018, Perşembe


> Galatasaray > Umut AİHM'in kararında

Umut AİHM'in kararında

Galatasaray, Lassana Diarra konusunda önemli yol katetti. Fransız oyuncu Galatasaray'a gelmey kabul etti.


23 Ağustos 2016 23:57

Umut AİHM'in kararında

Sarı-kırmızılılar ile Diarra evliliğin önündeki tek engel ise, FIFA Uyuşmazlık Kurulu'nun verdiği karar. Bu karara göre Diarra, Lokomotif Moskova takımından kurallara aykırı olarak ayrılmış ve Marsilya'ya transfer olmuştu. Ruslar bu ayrılığın, "yasadışı" olduğu iddiasıyla Diarra aleyhine dava açmış ve kazanmıştı. Diarra, Marsilya'dan ayrılıp başka bir takıma giderse Lokomotif Moskova takımına 10 milyon euro ödemek zorunda. Ruslar bu 10 milyon euro'dan vazgeçmeye niyetli değil.

Fakat Diarra'nın elindeki koz ise 2015 Temmuz ayında FIFA Uyuşmazlık Kurulu'nun verdiği kararı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine taşıyarak kendi lehine aldığı karar var. Lokomotif'in 10 milyon euro'dan vazgeçmemesi yüzünden sarı-kırmızılılar geçen yıl çıkan bu kararı kullanmak istiyor.

Benzeri bir durum yıllar önce F.Bahçe'nin başına gelmişti. Ariel Ortega devre arasında kimseden habersiz Fenerbahçe'den ayrılmıştı. Fenerbahçe davayı FIFA Uyuşmazlık Kurulu'na taşımış ve Ortega'yı cezalandırmıştı. Ortega da Diarra gibi davayı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine taşımış kazanmış fakat Fenerbahçe'ye ödemek zorunda olduğu tazminattan kurtulamamıştı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: Galatasaray, DiarraHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor