25 Haziran 2018, Pazartesi


> Futbol > Ümit Kalko ile hedef Süper Lig

Ümit Kalko ile hedef Süper Lig

Silivrispor Kulübü'nün olağan genel kongresi pazar günü gerçekleştirildi. Tek başkan adayı olan kongrede Mektebim Okulları kurucusu Ümit Kalko, Silivrispor’un yeni başkanı seçildi.


13 Haziran 2016 16:10

Ümit Kalko ile hedef Süper Lig

Silivri Sporlu Taraftarlar Derneği'nde düzenlene kongreye Mektebim Okulları Kurucusu Ümit Kalko, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Silivrispor yöneticileri, taraftarlar ve çok sayıda kongre üyeleri katıldı. Silivri halkı, taraftarı ve esnafının desteğini alan Kalko, tek başkan adayı olduğu kongrede Silivrispor'un Başkanı seçildi. Eğitim alanında büyük başarı yakalayan Kalko, şimdi ise Silivrispor'da başarılar elde etmek istiyor. Kongrede konuşan Kalko, gelecek dönemde 3. Ligde mücadele eden Silivrispor'un borçlarını azaltma çalışmaları, transfer çalışmaları, alt yapı çalışmaları ve taraftarlardan beklentileri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

''İKİNCİ YIL BİZDEN ŞAMPİYONLUK BEKLEYİN''

Yapacakları hakkında bilgi veren Başkan Kalko şöyle konuştu:

''Beş sene önce okul yatırımına başladığımızda 200 öğrencimiz vardı. Beş sene sonra bu sayı 25 bin öğrenciye ulaştı. Burada önemli olan şey istikrar,irade ve mücadeleydi. Silivrispor içinde bu geçerli olacak. İstikrar birinci önceliğimiz. Mevcut hocamızla görüşmeden dışarıdan bir hocayla görüşmeyeceğiz, mevcut başarılı futbolcumuzdan görüşmeden dışarıdan kısa vadede futbolcu transferine hemen acele odaklanmayacağız. Silivrili malzemecimiz, doktorumuz varsa bu ihtiyaçlarımızı Silivri içinden çözmeye çalışacağız. Bu ihtiyaçları içeriden temin edemezsek dışarıdan bakacağız. Silivri'nin en güzel ve en büyük dostu biz ve Silivrililer. Bundan sonraki süreçte benden ilk yıl şampiyonluk beklemeyin. İlk yılı borçları yapılandırma, sindirme ve rahat nefes aldırma yılı olarak görün. İkinci yıl bizden şampiyonluk bekleyin. Bu uğurda şahsım adına maddi ve manevi desteği vereceğime söz veriyorum.''

''SİLİVRİSPOR'UN FUTBOL DIŞINDA BİRÇOK BRANŞI VAR''

Silivrispor'un büyük camia olduğunun altını çizen Başkan Kalko, ''Futbol dışında birçok branşı var. Basketbol ve voleybol alanlarında da çalışmalar yapmayı planlıyorum. Çok büyük bütçe istemeyen, sadece emek ve ufak maddi destek isteyen branşlar. Mektebi Okulları olarak Türk Voleybol Federasyonu'nun Milli Takımı'nın ana sponsoruyuz.Türk Voleybol Federasyonu Başkanı'nı Silivri'de misafir ederek, voleybol takımımızı nasıl profesyonelleştirebiliriz? Nasıl 1. lige çıkarıp, Galatasaray ve Fenerbahçe ile Silivri'de nasıl maç yapabiliriz? diye konuşacağız. Basketbolda Büyükçekmece ile kardeş takım anlaşması yaparak başarılar elde etmeyi ümit ediyorum'' dedi.

Silivri, İstanbul'un güzide ilçelerinden bir tanesidir diyen Başkan Kalko, ''İlçeleri güzelleştiren şeyler, köprüler, parklar, bahçeler değil, vatandaşların aidiyet duygusunu hissettikleri bazı yaşam alanları da olması lazım. Bunlardan en önemlilerinden bir tanesi spor kulüpleridir. Silivrispor profesyonel ve 3. Ligde oynayan bir takım. Hedefleri 2. Lig hatta 5 yıllık süreçte Süper Lig olan bir takım. Bizim amacımız, Silivrispor'u daha iyi noktalara taşımak'' şeklinde konuştu.

''ÖNEMLİ OLAN BORÇLARIN SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMASI''

Borçlar Türkiye'nin bir gerçeği olduğuna vurgu yapan Başkan Kalko, ''Spor kulüplerinin önemli kısmının ciddi borçları var. Önemli olan, borçların olmasından ziyade borçların sürdürülebilir hale getirilmesidir. Silivrispor'da gelirleri arttırıcı, giderleri azaltıcı ve mevcuttaki borçları yapılandırıcı bir takım çalışmalarımız olacak. Biz sadece borçları azaltamaya odaklanmayacağız, kulübün başarısı için çalışacağız. Kulübü nasıl başarılı hale getirebiliriz? Minimum bütçelerle bunu nasıl yapabiliriz? mevcuttaki borç yükünü bu anlattığım duruma olumsuz yönde etki etmemesini sağlayabiliriz? diye kararlar çalışması yapacağız. Bu konuda Rabbim şahsıma ve tüm yöneticilere yardımcı olsun'' diye konuştu.

''TRANSFER İÇİN TEKNİK DİREKTÖR İLE TOPLANTI YAPIP KARARLAR ALACAĞIZ''

Transfer çalışmalarına değinen Başkan Kalko,'' Mevcuttaki teknik direktör ile toplantı yapıp kararlar alacağız. Takımı yöneten ve günün sonundan hesap veren kişi teknik direktörümüzse, bize alternatifli bir transfer listesi verecek, bunun ile alakalı bir takım görüşmeler yapmıştık ama sonlandırma aşamasına geleceğiz. Bütün gücümüzle Silivrispor'un daha iyi noktalara gelmesi için çalışacağız.'' ifadelerini kullandı.

"TARAFTAR BİZİ YALNIZ BIRAKMASIN''

Taraftara mesaj veren Başkan Kalko, ''Silivri halkından en büyük beklentim kulüplerine destek olmaları ve tek vücut olmalarıdır. Silivrispor'u kalındıracak bütünleşmiş bir yapı içinde daha iyi yerlere taşımak için stadyumda bizi yalnız bırakmamalarını istiyorum'' dedi.

Etiket: Silivrispor, Ümit KalkoHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor