18 Ocak 2019, Cuma


> Beşiktaş > UEFA'nın karar yetkisi yok

UEFA'nın karar yetkisi yok

Alınan maçın tekrarı kararı oldukça hararetli tartışmalar sonrasında çıktı…


27 Nisan 2018 00:06

UEFA'nın karar yetkisi yok

TFF’nin Riva’daki tesislerinde yapılan toplantı Başkan Yıldırım Demirören ve 15 yönetim kurulu üyesinin katılımıyla yapıldı. Kararın alınacağı toplantıya tüm üyelerin katılımının olması dikkat çekti.

Toplantıda Mete Kalkavan ve yardımcıları dinlendi. Kalkavan’ın raporu, hakem gözlemcisi ve temsilcilerin raporları üzerinde tartışmalar yaşandı. Karar oy çokluğu ile alınırken; Hüsnü Güreli, Cengiz Zülfikaroğlu, Mete Düren ile İbrahim Usta karşılaşmanın 3-0 hükmen F.Bahçe’nin aleyhine sonuçlanması için oy kullandı. Oylamada Başkan Yıldırım Demirören çekimser kaldı. Nihat Özdemir karşılaşmanın kaldığı yerden devam etmesini savundu. Oylamanın gidişatını değiştirdi. Ali Dürüst’ün de maçın kaldığı yerden devam etmesi yönünde verdiği oy etkili oldu.

DERBİNİN TEKRARINA TÜNEL YÜZÜNDEN KARAR VERİLDİ

Mete Kalkavan raporunda yazan; “Şenol Güneş’i yüz üstü görünce maçı tatil etme kararı aldım. Bu şartlar altında maçı daha fazla oynatamazdım. Soyunma odasına gittim ve durumu federasyon temsilcilerine bildirdim" sözleri hakemlik hayatının sonunu getirdi. Kalkavan’ın tünelde yaşanan bir olayla ilgili tatil kararı veremeyeceği bu kararı ancak maçın gözlemcisinin uygulayabileceği bildirildi.

BEŞİKTAŞ’IN UEFA’YA BAŞVURMASINI F.BAHÇE CİDDİYE ALMADI

Beşiktaş’ın konuyu UEFA’ya taşıma kararı alması F.Bahçe cephesinde ciddiye bile alınmadı. UEFA’nın Süper Lig’e karışma yetkisinin olmadığı vurgulandı. TFF’nin aldığı karardan UEFA’nın disiplin organlarının ‘karar doğrudan etkilenen’ taraf olmadığı kararı çıkacağı belirtildi. UEFA Disiplin Kurulu’nun başvuruyu kabul etmek veya karar vermek gibi yetkisi bulunmadığı belirtildi.

Bu arada Divan Kurulu üyelerinin, “hem maçta yaşananları hem de TFF'yi, UEFA'ya şikayet edilmesi yönünde” öneride bulunduğu, Beşiktaş yönetiminin ise Türkiye'ye zarar verecek hiçbir girişimde bulunmama kararı alarak, bu öneriyi reddettiği iddia edildi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: BeşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın