25 Haziran 2018, Pazartesi


> Avrupadan Futbol > UEFA'dan San Siro Stadı'na 5 yıldız

UEFA'dan San Siro Stadı'na 5 yıldız

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği, yarın akşam Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapacak Milano'daki San Siro Stadı'nı 5 yıldızlı statlar listesine dahil etti.


27 Mayıs 2016 22:23

UEFA'dan San Siro Stadı'na 5 yıldız

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), yarın akşam Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapacak Milano'daki San Siro Stadı'nı 5 yıldızlı statlar listesine dahil etti.

İtalya'nın yüksek tirajlı spor gazetelerinden La Gazzetta dello Sport'un haberine göre, 2012'den bu yana 32,5 milyon avro yatırım yapılarak elden geçirilen stadın, yarın akşam tarihinde 4. kez ev sahipliği yapacağı Şampiyonlar Ligi finali öncesi UEFA tarafından notu yükseltildi.

UEFA'nın statlar için belirlediği kriterlere göre baştan aşağı elden geçen stat için UEFA Yöneticisi Keith Dalton'un son raporunu geçen hafta düzenlediği belirtilirken, UEFA'nın son değişikliklerden memnun kaldığı ve stadın yıldız notunu 4,5'tan 5'e yükselttiği kaydedildi.

Yarınki final için saha kenarına eklenen sentetik çim başta olmak üzere diğer pek çok yatırımın bundan sonraki mali kaynağı ise stadı paylaşarak kullanan Milano'nun iki büyük kulübü Milan ve Inter tarafından sağlanacağı belirtildi.

Etiket: UEFA, San SiroHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor